Захопити всю Донеччину та Луганщину. Путін віддав наказ армії РФ — ГУР

Захопити всю Донеччину та Луганщину. Путін віддав наказ армії РФ — ГУР

Захопити всю Донеччину та Луганщину. Путін віддав наказ армії РФ — ГУР
. Російські військові на території Білорусі, 15 жовтня 2022 року. Фото: Міноборони Білорусі

Президент Росії Володимир Путін віддав наказ російській армії до березня захопити території Донецької та Луганської областей. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк у коментарі виданню Kyiv Post.

Він заявив, що є ознаки того, що Росія готується до нової спроби масованого наступу та захоплення сходу країни.

"Ми спостерігаємо, що російсько-окупаційні війська передислоковують на схід додаткові штурмові групи, підрозділи, озброєння та військову техніку", — зазначив Андрій Черняк.

Представник ГУР зазначив, що на територію Білорусі проходять військові навчання мобілізовані солдати, але армія Росії не має достатніх сил і засобів, щоб розпочати найближчими тижнями масований наступ на Україну з цього напрямку.

"Станом на сьогодні сформованих ударних груп немає. Немає загрози залучення Білорусі до повномасштабного вторгнення на боці Росії проти України, але це також, безумовно, ризики, які ми повинні враховувати", — наголосив представник воєнної розвідки України.

Що відомо про ситуацію на східному фронті

Російські військові вважають важливим напрямок Сватове — Кремінна. На цьому напрямку воюють усі можливі підрозділи армії РФ.

У марафоні Суспільному командир роти батальйону "Свобода" Євгеній Оропай сказав, що російські війська хочуть взяти трасу Костянтинівка — Бахмут, щоб не було можливості поставляти українським військовим боєкомплекти, медикаменти та підвозити підкріплення, але основний напрямок та основна частина траси контролюється ЗСУ.

Росія почала концентрувати свої зусилля задля ймовірного штурму міст Павлівка та Вугледар Донецької області й може досягнути локальних успіхів.

Російські військові поки не змінюють тактику бою на Донеччині й продовжують використовувати "стратегію малих груп". Потужна українська лінія оборони дозволяє знищувати будь-яку техніку, яка з'являється в районі українських позицій.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок