Чи змінює РФ тактику бою на Донеччини: військовий про ситуацію на фронті та "великий наступ"

Чи змінює РФ тактику бою на Донеччини: військовий про ситуацію на фронті та "великий наступ"

Чи змінює РФ тактику бою на Донеччини: військовий про ситуацію на фронті та "великий наступ"
Фото: Оперативне командування "Південь"

Російські військові поки не змінюють тактику бою на Донеччині и продовжують використовувати "стратегію малих груп". Потужна українська лінія оборони дозволяє знищувати будь-яку техніку, яка з'являється в районі українських позицій. Про ситуацію на фронті в ефірі єдиного телемарафону Суспільному розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко.

"Не можна казати, що росіяни проводять нову тактику чи стратегію. Тактика, яку вони випробували на Бахмутському і Соледарському напрямках, це тактика дії малих груп і збільшення їх до рівня рот. Щоб казати, що це дає надзвичайно величезний результат, то його немає. На даному етапі це — вимушений крок росіян, оскільки там дуже потужна наша оборонна лінія. І будь-яка техніка, яка з'являється в районі наших позицій, вона зразу знищується", — розповів Іван Тимочко.

Тимочко додав, окупанти розуміють що їхні атаки можуть зазнати невдачі, через потужну лінію оборони, тому досі не розпочали масованого наступу і продовжують посилювати свої угруповування.

"Питання в тому, хто перший встигне і зможе зупинити наступаючі сили противника на контрнаступ. Маючи певну підготовлену кількість мобілізованих, вони їх можуть залучити. Але вони розуміють, що при втратах ми можемо на їхніх спинах проламатися в їхню оборону і піти в потужний контрнаступ", — розповів Іван Тимочко.

Тимочко зазначив, що саме така ситуація склалася на Херсонщині, і росіяни зробили висновки з тих помилок.

На думку Івана Тимочко, армію РФ змушує йти в наступ "суспільний запит на якусь перемогу в межах самої Росії". Інша причина, вважає він, це постійне посилення української армії західним озброєнням та підтримка західних партнерів.

Читайте також

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок