У лютому-березні будуть активні бої на сході України — заступник начальника ГУР

У лютому-березні будуть активні бої на сході України — заступник начальника ГУР

У лютому-березні будуть активні бої на сході України — заступник начальника ГУР
. Українські військові ведуть вогонь з артилерійської системи "Піон" по російських позиціях поблизу Бахмута. Фото: AP

У наступні два місяці, в лютому та березні, очікується активізація боїв на сході України. Росіяни перекидають та накопичують сили, для поновлення наступу. Розвідка має достатньо інформації, аби передбачити подальші дії РФ.

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів заступник начальника ГУР МО України Вадим Скібіцький.

"Будуть активні бойові дії на Донецькому і Луганському напрямках. Герасимов не виконав те завдання, яке перед ним ставили. Перше – це повна окупація Донецької і Луганської областей", — розповів Вадим Скібіцький.

За словами Скібіцького, активні бойові дії будуть тривати у лютому та березні. Розвідка фіксує перекидання з Білорусі на схід 2-ї механізованої дивізії 1-ї танкової армії РФ. Їх можуть використати для поновлення наступу на Луганщині.

Вадим Скібіцький додав, що наступ росіян на інших напрямках — окрім сходу — буде залежати від ситуації на Донеччині та Луганщині. Окупанти можуть проводити відволікаючі маневри, або спробувати розвинути успіх на сході, якщо він буде, або спробувати просунутись на інших напрямках в разі невдачі.

"Ми маємо достатньо інформації для аналізу та визначення можливого характеру дій противника", — підсумував Вадим Скібіцький.

Скібіцький вважає, що у росіян не вистачає зброї для підрозділів, які вони наразі формують, оскільки РФ не виробляє озброєння у достатній кількості. Окупанти знімають з арсеналів техніку, яка знаходиться в поганому стані і потребує ремонту. Це сповільнює підготовку підрозділів. Він навів приклад 2-ї дивізії 1-її танкової армії, яка була готова на місяць пізніше від запланованого.

Представник ГУР наголосив, що у разі додаткової мобілізації 500 тисяч людей, РФ буде мати ще більше проблем із забезпеченням армійців.

Що відомо про обстріли Донеччини

  • Протягом 21 січня на Донеччині від обстрілів російської армії поранення отримали двоє жителів Бахмута.
  • Протягом 21 січня російська армія 19 разів обстріляла п'ять населених пунктів Донеччини. Серед мирних жителів є поранені. Обстрілами зруйновані та пошкоджені житлові будинки, заклад освіти, відділок поліції та підприємство.
  • Протягом ночі 22 січня російська армія обстріляла Вугледар, Авдіївку, Бахмут, селища Мар'їнської, Соледарської, Сіверської та Званівської громад.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок