"Вода — розкіш". Чому жителі Бахмута не можуть собі дозволити прання і як цьому взялися зарадити волонтери

"Вода — розкіш". Чому жителі Бахмута не можуть собі дозволити прання і як цьому взялися зарадити волонтери

"Вода — розкіш". Чому жителі Бахмута не можуть собі дозволити прання і як цьому взялися зарадити волонтери
Літня жінка тягне балон з водою в Бахмуті, Донецька область, Україна, четвер, 10 листопада 2022 р. AP Photo/LIBKOS

У Бахмуті на Донеччині понад два місяці немає централізованого водопостачання. Бракує не тільки питної — води не вистачає на побутові потреби. Технічну воду набирають у струмках, колодязях і навіть з калюж. Щоб містяни мали змогу попрати та помитися волонтери у місті почали бурити свердловину. Чи скоро у Бахмуті з’явиться вода розбиралося Суспільне.

Жителі Бахмута воду називають розкішшю. Крани в оселях тут сухі вже більш як два місяці. Люди кажуть, у дефіциті питна вода, але ще скрутніше з технічною.

"Купляти дорого. Бутиль на шість літрів коштує 46 гривень. І це ж тільки для пиття. А для технічних потреб збираємо дощову", — бідкається Леонід.

Волонтери у Бахмуті бурять свердловину. Коли прифронтове місто буде з водою?
Житель Бахмута Леонід розповідає про дефіцит води у місті. Кадр з відео/ Суспільне Донбас
"З водою дуже погано. Доводиться набирати з відкритих колодязів, або коли пориви (водогону — ред.), або ж зі струмків", — каже пані Софія.

Місцевий волонтер Аркадій Петросян також підтверджує, що ситуація з водою у місті непроста.

"Ми допомагаємо людям і знаємо, що з водою є проблеми. Це також видно зі світлин у мережі. Бахмутяни набирають її навіть з калюж, бо через постійні обстріли міста логістика порушена, а для побутових потреб її катастрофічно не вистачає", — зазначає Аркадій.

Жінка проходить повз будинок, пошкоджений внаслідок російського обстрілу, Бахмут, Донецька область, 11 грудня 2022. (AP Photo/Andriy Andriyenko)
Жінка проходить повз будинок, пошкоджений внаслідок російського обстрілу, Бахмут, Донецька область, 11 грудня 2022. (AP Photo/Andriy Andriyenko)

Варіантів запустити централізоване водопостачання у Бахмуті немає, каже директор КП "БАХМУТ-ВОДА" Роман Спічкін, оскільки у місті відсутня електроенергія.

"Немає електрики, тому воду КП «Вода Донбасу» не качає. Дизельний генератор, який придбала громада, півтора місяця ще воду закачував, але потім вона почала перемерзати. Жителів Бахмута керівництво міста намагається забезпечити привізною водою", — розповів керівник міського водоканалу.

Щодо води з колодязів, то як пояснив Спічкін, через них на поверхню підіймаються підземні води:

"Це ґрунтові води та підводні стоки виходять на поверхню, бо у нас місто знаходиться біля річки Бахмутки".

Михайло Пуришев — волонтер, який також допомагає жителям Бахмута. У прифронтовому місті він займався облаштуванням кількох "пунктів незламності", тепер з командою взявся за розв’язання проблеми з водою. Про це волонтер повідомив в Instagram.

Волонтери у Бахмуті бурять свердловину. Коли прифронтове місто буде з водою?
Команда волонтерів бурять в Бахмуті першу свердловину. Колаж з відео Михайла Пуришева
"Ми поставили за мету зробити свердловини. Дати доступ до питної та технічної води. Дати можливість людям прати та митись. Такі елементарні, здавалося б, речі в наш час. Але такі бажані й поки що, недоступні для Бахмута".

Як розповів Михайло, проєкт по створенню свердловини для Бахмута вже розпочатий. Необхідне обладнання вони закупили за донати.

За вісім годин команда волонтерів пробурила шість метрів свердловини. Поки роботи призупинили — зламалася бурова установка.

"Вже під’їжджає нова бурова. Все добре. Сподіваюся до кінця цього тижня запустимо свердловину", — запевнив Суспільне Михайло Пуришев.

За тиждень-півтора інша організація також візьметься за буріння ще однієї свердловини, повідомив директор міськводоканалу Спічкін.

"Є організація, на яку вийшла міська рада. Ми їм показали точку для буріння свердловини у більш-менш безпечному місці, на скільки це можливо у нашому місті. Там люди зможуть набирати технічну воду", — розповів Роман Спічкін.

Читайте також

“Ви просто тримайтеся”. Волонтери з Чехії та Польщі привезли жителям Бахмута гуманітарну допомогу

"Дорослі дякують, що вмовили їх з дітьми евакуюватися". Інтерв'ю з поліцейською загону "Білі янголи"

Яку гуманітарку возять у Бахмут і що потрібно жителям фронтового міста

Евакуаційний потяг з Донеччини у Черкаську область курсує раз на чотири дні: коли наступні рейси

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок