На Донеччині знайшли тіла ще двох загиблих українських бійців, яких шукали пів року. Місце боїв — в лісі між селами Долина та Богородичне — допомогли знайти побратими.
Пошуковці асоціації “Плацдарм” визначили, де загинули військові, за спогадами бійців, які воювали в цій місцевості навесні. До вказаного місця йшли пішки кілька кілометрів — серед повалених обстрілами дерев та техніки, що згоріла.
“В цьому бою брав участь наш побратим, головний сержант Микола Бондар — Хмельничанин. Взагалі це місце бою Хмельницького ТрО, 86-го батальйону. Це закінчення події, яка почалась 11-го травня. У нас є записи живих людей, які були зроблені дев’ятого травня. Ми записували цей підрозділ, ми спостерігали за ним”, — розповіла співробітниця Національного військово-історичного музею України Олена Іванова.
Імовірні імена двох загиблих відомі:
“Ці хлопці загинули саме в цьому місці, їх “зняв” снайпер. Вони йшли на поміч іншій групі, яка перед тим потрапила в засідку, трохи далі по цій дорозі. Вони значилися, поки немає тіл, як зниклі безвісти. Їх родини не мали можливості їх поховати”, — пояснює Олена.
Місце роботи пошуковці огородили червоно-білою стрічкою та поступово розчистили від снігу та листя. Після — копали промерзлу землю.
“Замерзла земля — як лід. Треба розчистити, він (тіло бійця) ще деревом притиснутий. Будемо фіксувати та діставати. Сподіваємось, вдасться встановити особистість, можуть бути особисті розпізнавальні знаки: жетон чи документи”, — пояснює волонтер “Асоціації дослідників військово-історичної спадщини “Плацдарм” Денис Сосенко.
Робота триває кілька годин. Нарешті пошуковці дістають перше тіло.
“Трохи далі — ще фрагменти тіл. Кількість тіл ми наразі не знаємо, тому що зараз проводяться пошукові дії саме по локаціях. І ми дуже сподіваємося, що ми знайдемо тут усіх, і буде можливість встановити кожного хлопця і повернути їх додому. Тому що для нас є така місія — повернути кожного. Ми повертаємо не просто тіла, ми повертаємо душі”, — каже голова “Асоціації дослідників військово-історичної спадщини “Плацдарм” Олексій Юков.
Хто саме загинув на цьому місці, захищаючи Україну, остаточно має встановити експертиза.
Читайте також
Тіла на обмін. На Донеччині ексгумували загиблих російських десантників
Історія командира пошукового загону Олексія Юков
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram