"Це — війна артилерії, але вирішальне слово за людьми". Комбриг — про бої на межі Харківщини і Луганщини

"Це — війна артилерії, але вирішальне слово за людьми". Комбриг — про бої на межі Харківщини і Луганщини

Ексклюзивно
"Це — війна артилерії, але вирішальне слово за людьми". Комбриг — про бої на межі Харківщини і Луганщини
. Українська самохідна артустановка веде вогонь по російських військах на лінії фронту, Харківськая область, Україна, 24 грудня 2022 р., AP Photo/Evgeniy Maloletka

Бригада тероборони, якою командує Валерій Курко, стоїть поблизу кордону Луганської та Харківської областей. До цього військовий разом із побратимами обороняв Донеччину. Чим відрізняють бойові дії на напрямках, як поводяться окупаційні війська саме на Луганському напрямку фронту і чому не варто недооцінювати російських військових — інтерв'ю командира Суспільному.

Яку зброю використовують росіяни на цьому напрямку?

— Переважно, це ствольна реактивна артилерія, активно застосовують танки. Ситуація, звичайно, дуже складна, але контрольована. Всі спроби противника і дії, до яких він вдається, не мають успіху. Перш за все тому, що особовий склад бригади не дає їм такої змоги. Дії, витримка, вміння, бажання перемагати на своїй власній землі дають певний результат. Хоча не треба недооцінювати ворога, він не є повністю слабкий. Він теж вчиться, в нього теж є певні завдання.

Вирішальною завжди буде людина: людський фактор — вирішальний. Але і те, що це — війна артилерій, на моєму напрямку, це — безперечно.

Хто воює проти українських бійців тут, на кордоні Харківщини та Луганщини?

— На моїх напрямках, переважно, це — збройні сили Російської Федерації, в тому числі, мобілізовані.

Я можу сказати, що вони скоріше за все не мотивовані так, як мотивовані наші бійці. Ми звільняємо і захищаємо свою землю. А в мене до них завжди буде одне питання: що вони тут роблять? Краще б залишалися вдома.

Наша перевага, перш за все, в тому, що ми на своїй землі. І наша мотивація – вона неперевершена. Тому що є Україна і перемога буде за нами.

Як впливають морози на хід бойових дій?

— В нас все гаразд із підготовкою до морозів. Ми вдягнуті за сезоном, ми споряджені. Є певні труднощі, але моя логістика з тим справляється.

Немає поганої погоди, є недостатня підготовка до тієї погоди.

Чи відрізняється характер бойових дій на цьому напрямку від — від ситуації на попередньому напрямку, на Донеччині?

— Для моєї бригади відрізняється і дуже суттєво. В мене був дуже важливий бар'єр — ріка, яку вони (росіяни — ред.) декілька разів намагалися потужно форсувати. І ця спроба у них була невдала, на відміну від нас. Ми змогли форсувати Сіверський Донець і звільнити раніше окуповані території.

Тут таких бар'єрів немає. Це, звичайно, ускладнює певною мірою наші дії. Але з тими задачами, які є перед нами, разом з іншими дуже потужними українськими підрозділами ми впораємось.

Читайте також

Інтерв'ю бійця полку "Азов", який був свідком теракту в Оленівці

"Окупанти більше бояться нашого контрнаступу": військові — про ситуацію на межі Харківщини та Луганщини

"Грядуть морози, а вони на абсолютному нулі". Волонтери допомагають бійцям Луганської тероборони

"Російський ленд-ліз". На Донеччині військові лагодять танки окупантів

Українські військові щоденно стримують до 20 атак армії РФ навколо Бахмута — Генштаб

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок