В Україну повернули 16-річного хлопця, якого вивезли з-під Маріуполя до РФ — Лубінець

В Україну повернули 16-річного хлопця, якого вивезли з-під Маріуполя до РФ — Лубінець

В Україну повернули 16-річного хлопця, якого вивезли з-під Маріуполя до РФ — Лубінець
. Фото: Facebook/Дмитро Лубінець

Підліток, якого вивезли з окупованої Донеччини до Росії, скористався чат-ботом, аби повернутись в Україну. 19 грудня дитина перетнула кордон з Україною. Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець.

"Під час окупації Донеччини 16-річний Сергій жив поблизу Маріуполя, незадовго до війни втратив батьків, однак має сестру, а нині ще й небайдужих земляків, які готові йому допомагати. Після захоплення російськими окупантами рідного населеного пункту, його та багатьох інших дітей вивезли в Донецьк, а згодом до Росії", — розповів Лубінець.

Омбудсмен повідомив, що дитина була віддана на всиновлення в російську сім’ю, де жила вісім місяців. Родина, в якій довелося бути хлопцю, мала трьох власних дітей та вже одну всиновлену.

"З новою "сім’єю" не розмовляв. Я просто вчився в коледжі, розмовляв з друзями, з якими там познайомився", — розповів хлопець, який там освоював напрям автомеханіки.

За словами дитини, аби повернутися в Україну знайшов в інтернеті чат-бота, через який йому допомогли повернутись.

"Я хочу повернутися з РФ в Україну", — повідомлення, яке відправив Сергій в одному з чат-ботів.

Дмитро Лубінець каже, що далі хлопець отримає належну психологічну допомогу та офіційного опікуна в особі сестри, за потреби – медичну допомогу, відновив навчання.

Що відомо про вивезення українських дітей в Росію

  • За даними Національного інформаційного бюро, безпосередньо до РФ депортували 4600 українських дітей, повернути вдалося 96.
  • З Маріуполя російські окупанти вивезли до Росії понад 1300 дітей.
  • Російські окупанти з Луганщини вивезли ще 76 дітей-сиріт до Московської області. Всіх планують передати до родин у чотирьох регіонах РФ.
  • Російські окупанти незаконно вивезли ще 135 дітей з окупованих районів Донеччини до РФ. Серед вивезених дітей є трирічна дівчинка з Маріуполя.
  • 19 березня російські окупаційні війська незаконно вивезли на територію Російської Федерації 2389 дітей, які знаходилися в тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей.

Читайте також про повернення українських дітей з РФ

В Україну повернули ще двох дітей, яких росіяни утримували на окупованій Донеччині та в РФ

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок