Росіяни вивезли з України 4600 дітей — офіс омбудсмена

Росіяни вивезли з України 4600 дітей — офіс омбудсмена

Росіяни вивезли з України 4600 дітей — офіс омбудсмена
. Фото: Суспільне

За даними Національного інформаційного бюро, безпосередньо до РФ депортували 4600 українських дітей, повернути вдалося 96. Про це в етері Суспільного заявила начальниця управління з моніторингу дотримання прав дитини Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Олена Вихор.

Вона наголосила, що фактично щохвилини Росія своїми діями щодо українських дітей порушує міжнародне гуманітарне право, а саме Женевську конвенцію та Конвенцію ООН про права дитини.

Що стосується кількості дітей, які були депортовані безпосередньо до РФ, за даними Національного інформаційного бюро, це 4600 дітей. Загальна кількість дітей більша. Лише 96 дітей були повернуті. Аби дітей України повернути до своєї рідної домівки, тут залучена не одна державна інституція. Це і центральні органи виконавчої влади, громадський сектор, міжнародний сектор", — сказала чиновниця.

Вона зазначила, що не може надавати більш деталізовану інформацію задля безпеки дітей, але наголосила, що робота з повернення дітей в Україну триває.

"Все, що вчиняє Росія щодо українських дітей, це не інакше як викрадення. Як заявили минулого тижня окупанти, вони вивозять дітей України на "оздоровлення" до психіатричної лікарні неподалік Сімферополя. Це верх цинізму", — сказала Вихор.

Посадовиця закликала батьків за жодних обставин не відправляти своїх дітей на так зване оздоровлення.

"Це інакше, ніж викрадення, назвати ми не можемо. На що, в першу чергу, можуть наражатися діти — це невчасне повернення їх з т.зв. оздоровлення, про яке заявляє Росія", — сказала вона.

Що стосується, так званого усиновлення росіянами українських дітей, то, засловами представниці офісу омбудсмена, воно є незаконним.

"Ми знаємо такі випадки, фіксуємо. До Секретаріату уповноваженого фактично щодня надходить інформація або про зникнення, або про пошук дитини, або прохання у сприянні поверненню дитини з непідконтрольної території. Ми фіксуємо, повідомляємо суб’єктів реагування, у т.ч. і СБУ для того, щоб ще раз зафіксувати ті злочини, які вчиняє Росія щодо народу України", — зазначила Вихор.

За її словами, українська влада не має точної цифри незаконних усиновлень дітей на території РФ.

Куди повідомляти про викрадення дитини

  • телефонувати на "гарячу лінію" Офісу Уповноваженого 0-800-50-17-20. Телефонні дзвінки безкоштовні.
  • приймаються повідомлення на гарячу лінію [email protected]
  • на порталі "Діти війни" теж є можливість подавати повідомлення.
  • телефонувати на лінію 102 для повідомлення про викрадення дітей.

Що відомо

  • Деякі мешканці тимчасово окупованого Енергодара Запорізької області, та навколишніх сіл, які відправили дітей до Краснодарського краю РФ, отримали повідомлення, що діти "затримуються на відпочинок в Росії на невизначений термін".
  • 16 українських дітей у віці від 6 до 17 років Олешківського дитячого будинку-інтернату, згідно з "наказом" окупаційної влади "Про евакуацію дітей", вивезли на територію окупованого Криму для "оздоровлення".

Читайте також

Богуслаєв у СІЗО, ЗСУ просунулись на Донбасі, МАГАТЕ перевірить заяви РФ про "брудної бомби". 244 день війни. Онлайн

На початок