Переселенцям з Донбасу оплатили оренду житла на Житомирщині. Як оформити допомогу

Переселенцям з Донбасу оплатили оренду житла на Житомирщині. Як оформити допомогу

Переселенцям з Донбасу оплатили оренду житла на Житомирщині. Як оформити допомогу
. Фото: Суспільне Донбас

Два десятки родин із Донеччини та Луганщини, які змушені були покинути свої домівки через війну, отримали гроші на оренду житла на Житомирщині. Виплати надав Благодійний фонд "Карітас-Житомир".

Валерія переїхала до Житомира разом із чоловіком та песиком Фунтиком із міста Золоте, що на Луганщині. Жінка показує на телефоні світлини будинку, який вони орендували у приватному секторі міста: дві кімнати, душ.

Валерія каже, наразі вони із чоловіком шукають роботу, а гроші на оренду житла їм надали у фонді "Карітас-Житомир" це по сім тисяч гривень щомісячно впродовж трьох місяців.

"У нас ще вистачило, що ми за опалення заплатили з цих грошей. І виходить, що житло ми оплатили до березня", говорить жінка.

Щоб скористатися програмою компенсації за оренду житла, Валерія надала договір із власницею будинку, паспорт, ідентифікаційний код та довідку ВПО.

"Орендодавець мав приїхати сюди зі мною та підписати документи. Тобто надати документи, що вона є власником житла, що це не шахрайство", пояснює Валерія.

На Житомирщині програмою компенсації оренди житла від фонду “Карітас” скористалося 39 родин.

За словами координаторки проєкту Юлії Мельник, було зареєстровано 151 анкету. Отримали допомогу 20 людей, які евакуювалися з Донецької та Луганської областей.

"Решту осіб ми перенаправили в інакший проєкт, і вони також нині реєструються на грошову допомогу для того, щоби допомогти якось стабілізувати їхній економічний стан, особливо з настанням холодів", розповідає координаторка проєкту.

Також у фонді “Карітас-Житомир” переселенці можуть отримати гарячі обіди, продукти, воду та тимчасовий прихисток.

Олег Лучка
фото: Суспільне Донбас

"Ми маємо колективний центр, де можуть проживати люди, які щойно приїхали до нашого міста. Це безкоштовне житло на місяць, де власне надаємо спектр послуг: харчування, проживання, прання і сушіння. Отримують у нас кеш-гранти для оренди житла на три місяці й теж маємо кеш-гранти для фінансової допомоги", говорить директор благодійного фонду "Карітас Житомир", отець Олег Лучка.

У фонді можна отримати впродовж трьох місяців — по 2 тисячі гривень на людину.

Читайте також

Підтримка не тільки "Хаймарсами". Переселенка з Волновахи запустила акцію "Шкарпетки для ЗСУ"

Сплачуватимуть тільки комуналку. Для маріупольців у Дніпрі ремонтують гуртожиток

Переселенці з Маріуполя отримають зимові набори. Що до них входить

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок