Ховають під номерами: на кладовищі у Маріуполі тисячі нових могил

Ховають під номерами: на кладовищі у Маріуполі тисячі нових могил

Ховають під номерами: на кладовищі у Маріуполі тисячі нових могил
. Масові поховання поблизу Маріуполя. Фото: Telegram/Маріупольська міська рада

В окупованому Маріуполі братська могила на Старокримському цвинтарі збільшується. Про це у Telegram повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

"Спочатку окупанти там ховали людей, які загинули під час масованих обстрілів, а нині кількість могил збільшується через смерті літніх людей, які не змогли виїхати з міста", — зазначив Лубінець.

Як розповів Лубінець, на могилах немає прізвищ, а лише — номери.

"Невідомо, скільки тіл поховали в одній могилі. Також невідомо, яким чином розшукати тіло загиблого родичам", — розповів Дмитро Лубінець.

За його словами, оцінити масштаби трагедії та ідентифікувати загиблих можливо після деокупації міста

Маріупольська міська рада 26 жовтня оприлюднила відео міського кладовища.

За даними міської ради, на кладовищі з'явились тисячі нових могил.

Що відомо

  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • 16 травня у Маріуполі зафіксовано чергове місце масового поховання. Воно розташоване біля Центрального кладовища.
  • На околиці Маріуполя, у селищі Виноградне знайдено ще одну братську могилу. На супутникових знімках Planet від 20 квітня, розмір масового поховання становить 45 на 25 метрів. Тут може бути захоронено не менше 1000 вбитих маріупольців.
  • У Мангуші, що поблизу з Маріуполем, російські окупанти облаштували братські могили, в яких могли захоронити від 3 до 9 тисяч маріупольців.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook та Instagram

На початок