У Маріуполі російські окупанти посилять режим фільтрації — радник мера

У Маріуполі російські окупанти посилять режим фільтрації — радник мера

У Маріуполі російські окупанти посилять режим фільтрації — радник мера
. Маріуполь квітень 2022 року. Фото: Маріупольська міська рада

2 червня, у Маріуполі російські окупанти прийняли рішення про необхідність посилення режиму фільтрації. Про це у своєму телеграм каналі повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Де-факто вирішили шляхом процедурного затягування зупинити переміщення між районами міста та зупинити виїзд з нього. Причини дві – зростання незадоволення всередині міста та безконтрольний витік інформації в Україну. Тому будуть посилені пошукові загони і процес пошуку людей з проукраїнською позицією", — розповів Андрющенко.

Він додав, що на нараді російські окупанти обговорювали питання ризику холери та мору риби в акваторії Азовського моря.

Читайте також: В Маріупольському районі російські окупанти ув’язнюють та розстрілюють українських волонтерів та чиновників

Що відомо

  • Російські військові примусово вивезли до фільтраційного табору в селищі Безіменне майже 3000 українців, серед яких — понад 300 дітей. Після фільтраційних заходів окупанти формують групи з маріупольців, яких спочатку депортують у Таганрог, а далі до депресивних регіонів Росії.
  • Російські окупанти нарощують темпи вивезення чоловіків з розбомбленого Маріуполя до фільтраційних таборів. Наразі за приблизними даними у таких таборах в Безіменному та Козацькому Новоазовського району Донецької області перебувають майже 4 тисячі чоловіків.
  • Понад 30 тисяч маріупольців військові Росії примусово депортували до РФ.  Про це розповів начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
  • Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • Окупанти відкрили ще один фільтраційний пункт в Маріуполі. В приміщенні "Метро". Це приміщення є гуманітарним штабом і фільтраційним пунктом одночасно.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок