На захоплених територіях Донеччини та Луганщини окупанти деукраїнізують освіту

На захоплених територіях Донеччини та Луганщини окупанти деукраїнізують освіту

На захоплених територіях Донеччини та Луганщини окупанти деукраїнізують освіту
. Фото: Олександр Гресь / Суспільне Миколаїв

На захоплених територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти проводять політику деукраїнізації освіти.

Про це повідомив уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його інформацією, окупанти планують відновити навчальний процес у закладах освіти та вилучити з навчальної програми такі дисципліни, як “українська мова”, “українська література” та “історія України”.

“Оскаженілі російські душогуби, здійснюючи геноцид проти громадян України, намагаються влаштувати дітям ще й мовний лінгвоцид. Ці та інші звірства, обрані путінськими терористами, – прямий шлях до Гааги. Там на них зачекалися!”, – наголосив Кремінь.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що головний прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан почав роботу в Україні для збору доказів воєнних злочинів РФ.
  • Міністерство цифрової трансформації запустило портал "Доказ", де збиратимуть докази воєнних злочинів Росії.
  • Міністерство цифрової трансформації розробило чатбот "єВорог" для месенджера Telegram, в якому можна повідомити про пересування особового складу та техніки військових підрозділів РФ.
  • 3 березня головний прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан оголосив про початок розслідування військових злочинів Росії, скоєних проти України.
  • 24 лютого російські війська вторглися на територію України, обстрілюють та руйнують ключові об'єкти інфраструктури, житлові райони українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Є жертви серед цивільного населення.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок