Перейти до основного змісту
"Вчасно виїхали". Для матерів з дітьми, яких евакуюють з Донеччини, відкрили транзитний шелтер на Дніпропетровщині

"Вчасно виїхали". Для матерів з дітьми, яких евакуюють з Донеччини, відкрили транзитний шелтер на Дніпропетровщині

Більш як 20 людей з прифронтових громад Донеччини та Дніпропетровщини можуть прийняти у транзитному шелтері для матерів з дітьми, який відкрили 12 травня в Дніпропетровській області працівники благодійного фонду "Діти нового покоління". Допомагають донатами європейські й українські партнери, розповів Суспільне Донбас координатор дитячого прихистку Сергій Цап. Евакуаційники фонду вивозять людей з "гарячих" точок, розміщують у шелтері, далі шукають житло в інших містах України.

Як облаштували шелтер для матерів з дітьми, скільки наразі людей живуть у тимчасовому прихистку та куди виїжджають далі — у репортажі Суспільне Донбас.

У цьому шелтері наразі можуть прийняти більш як 20 людей. Створений він для матерів з дітьми, яких евакуаційники вивозять з прифронтових населених пунктів Донецької та Дніпропетровської областей.

Транзитний шелтер для матерів з дітьми Дніпропетровська область 12 травня 2025 рік
Транзитний шелтер для матерів з дітьми, Дніпропетровська область, 12 травня 2025 рік. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

Засновники — представники благодійного фонду "Діти нового покоління".

"Ми будемо розширюватися, ставити тут двоповерхові ліжка. Місць буде у два рази більше. Вони приїжджають сюди, ми надаємо юридичну і психологічну підтримку і далі наші партнери, ми співпрацюємо з "Save Ukraine", "Місія Хансена" і обласна рада, ми допомагаємо з розселенням. Ми знаходимо людям місце і далі вони туди їдуть з повним супроводом. Ми садимо у потяг, купуємо квитки. Там їх зустрічають, селять", — розповідає координатор дитячого прихистку Сергій Цап.
Транзитний шелтер для матерів з дітьми Дніпропетровська область 12 травня 2025 рік
Транзитний шелтер для матерів з дітьми, Дніпропетровська область, 12 травня 2025 рік. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

"У нас партнери World Central Kitchen, вони привозять сюди готову їжу. Надалі ми хочемо тут самі готувати, тут є кухня. Поки ми облаштовуємося, поки возять їжу, а надалі може самі будемо готувати", — каже Сергій Цап.

Сергій Цап координатор дитячого прихистку Дніпропетровська область
Сергій Цап, координатор дитячого прихистку, Дніпропетровська область. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

13-річний Павло грає у кутку облаштованому для дітей.

Павло переселенець з Золотого Колодязя Дніпропетровська область 12 травня 2025 рік
Павло, переселенець з Золотого Колодязя, Дніпропетровська область, 12 травня 2025 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

У цей шелтер родину з чотирма неповнолітніми дітьми евакуаційники вивезли днями з Донецької області.

"На майданчику гуляють, веселяться, їдять, бігають. Все добре. У нас було тихо, а потім перші "прильоти" почалися і ми вирішили виїхати. Сьогодні там теж "прильоти" були, розбили лікарні, будинки. Вчасно виїхали", — каже переселенка з Золотого Колодязя Світлана.
Світлана переселенка з Золотого Колодязя Дніпропетровська область
Світлана, переселенка з Золотого Колодязя, Дніпропетровська область. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

Далі, каже Світлана, поїдуть до Київської області. А Ірину до шелтеру евакуаційники вивезли напередодні, з Покровська. Їхній будинок повністю вигорів.

"Ми у чому стояли — светр, гамаші та капці гумові. Все. На мені светр однієї сусідки, джинси сусіда, капці іншої сусідки. Оце ми так одяглися. У нас якраз на кордоні, Київська вулиця. Стріляли. Залишилась одна жінка, сусідка — 75 років", — розповідає переселенка з Покровська Ірина.

Ірина переселенка з Покровська Дніпропетровська область
Ірина, переселенка з Покровська, Дніпропетровська область. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

Жінка показує відео — все що лишилося від хати.

"Прилетіло шість штук "Градів". Не "Град", якісь запальні (снаряди — ред.) й у нас спалахнула хата. Згорів будинок, залишилися самі стіни. Все вигоріло — кухня, гараж", — показує згорілу хату жінка.

"Всі магазини практично закрилися. Якщо треба щось, виїжджали на ринок. А так, терпіли що було: консерви, видавали "гуманітарку", у нас лишилися, крупи, макарони. Обстріли дуже сильні — дрони постійні, страшно. Дуже страшно. Якщо їдеш на ринок, дуже страшно над головою постійно таке. Електроенергії у нас давно не було, газу. Єдине, що ми рятувалися у нас грубка, опалення та все", — згадує Ірина.
Ірина переселенка з Покровська Дніпропетровська область
Ірина, переселенка з Покровська, Дніпропетровська область. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

Геннадій жив разом з родиною Ірини. Бо його будинок, розбили три місяці тому.

"Прилетіло — і двоповерховий будинок склався до фундаменту. У мене аж із вух кров пішла від цього "прильоту". Я потім перейшов до добрих сусідів, вони мене прихистили та у них жив, і разом поїхали зі згорілого будинку", — розповідає переселенець з Покровська Геннадій.

Геннадій переселенець з Покровська Дніпропетровська область
Геннадій, переселенець з Покровська, Дніпропетровська область. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

Зараз тут живуть п'ятнадцять людей з Донецької області, каже Сергій Цап.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок