Старовинна веснянка з Донеччини представляє Україну в Німеччині на "Фестивалі природних голосів". Пісня, що є обрядовим елементом нематеріальної культурної спадщини регіону, лунатиме з-поміж учасників з Грузії, Фінляндії та Швейцарії. У Львові триває виставка картин вишитих нитками муліне на полотні. Автор — переселенець з Бахмута, чоловік щодня проводить майстерку для охочих з техніки гладь. А також про те, що Зібров записав пісню на слова маріупольки про трагедію міста Марії — Суспільне Донбас зібрало новини культури за тиждень в добірку.
Виставка вишитих картин художника з Бахмута
У Львові триває виставка робіт художника з Бахмута Донецької області Костянтина Діденко. Майстер привіз 20 картин. Усі вони вишиті гладдю. Переважно це портрети. Серед представлених: Леся Українка, Бандера, Шевченко, Зеленський, Мацієвський.
Як розповів автор, свою творчість він починав з ікон. Перші роботи, які Костянтин вишивав ще на Донеччині, також привіз на Галичину. На одну картину, каже чоловік, витрачає до двох місяців.

До повномасштабного вторгнення Костянтин Діденко у Бахмуті працював пожежником, займався фермерством. Нині живе на Дніпропетровщині. Вишиває вже майже 40 років.

"Раніше я вишивав на замовлення. Зараз — ні. Хочу знайти музей в Україні, якому залишив би свої роботи. Так їх споглядатиме не одна людина чи родина, а багато українців. З Бахмута я не зміг вивезти до 60 робіт", — розповів художник.
В його експозиції також є портрети українських гетьманів, пейзажі та рушники вишиті хрестиком.

"Таке враження, що то фото. Дивлюсь на Зеленського, а наче він на мене дивиться, так майстерно підібрані кольори. Де ізнанка не розбереш — картини виконані досконало з обох сторін. Талановито, просто фантастично", — поділилася враженнями відвідувачка виставка Ольга.
У тому, що його захоплення традиційно асоціюється з жінками, Костянтин не вбачає нічого дивного.
"Вишивкою колись захоплювалися навіть королі. Я не перший і не єдиний чоловік, якому це до вподоби. Головне — мати посидючість", — підкреслив художник.

Після презентації він провів майстерку для охочих. Долучитися до неї та подивитися роботи художника можна до 8 травня. Далі виставка поїде до Києва.
Львів, проспект Червоної Калини 58. Виставка майстра декоративно-ужиткового мистецтва з Донеччини Костянтина Діденко проходить у приміщенні WIKI бібліотеки.
Зібров у Києві презентував пісню "Я Маріуполь"
Павло Зібров в столичному осередку маріупольців презентував нову пісню "Я Маріуполь". Слова до неї написала поетеса Леся Василега. Про це виконавець написав на своїй сторінці у Facebook.
"Ми познайомилися у центрі "Я Маріуполь", і її вірші запали мені в душу. Саме вони стали натхненням для створення мелодії. Аранжування здійснив композитор і музикант Андрій Шусть, а у фінальному записі взяли участь мої студенти Київського університету культури, що додало твору особливої глибини та емоційності", — йдеться у дописі.
Артист також зазначив, що над відео працювали Олексій Михайлевський, Ніка Фантаєва. Змонтоване воно з документальної хроніки, "що проникає до глибини душі".
Українські веснянки з Донеччини на європейському фестивалі
На міжнародному фестивалі Natur Stimmen Gipfel ("Фестиваль природних голосів") у Німеччині презентували "Єгорівську веснянку". Пісня є обрядовим елементом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Про це на сторінці у Facebook повідомила Донецька обласна військова адміністрація.
"Неповторні голоси українських носіїв традиційного співу зазвучали на повний голос у німецькому Фрайбурзі. Цьогоріч Natur Stimmen Gipfel об’єднав виконавців із України, Фінляндії, Грузії та Швейцарії.", — йдеться у дописі.
Україну на фестивалі представляють Людмила Савченко — фахівчиня Донецького обласного навчально-методичного центру культури та носійка елементу та засновниця етнографічного гурту з Волноваського району "Заграйярочка" Ірина Крюченко.
Керівниця Народного пошуково-дослідницького фольклористичного гурту "Заграйярочка" разом з командою однодумців занотувала весняну пісню села Єгорівка Волноваського району Донецької області під час етнографічних експедицій Донеччиною, йдеться в описі до елемента НКС.
Для всіх охочих учасників фестивалю представниці Донеччини також проведуть майстерклас, присвячений "Єгорівській веснянці", під час якого присутні зможуть не лише почути, а й особисто відчути, як за допомогою співу, дихання та руху створюється традиційна українська пісня.
Фестиваль "Natur Stimmen Gipfel" у Німеччині триватиме до 5 травня.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram