Каші – важливий елемент щоденного раціону. За словами дієтологині Анни Коваленко, більшість круп є джерелом вітамінів та мікроелементів. Проте фахівчиня додала, що не всі вони безпечні для організму. Анна розказала, що рис накопичує шкідливу речовину.
Суспільне розпитало дієтологиню, чим небезпечний миш'як у рисі та якими крупами його варто замінити.
Анна Коваленко розказала, що рис може сприяти розвитку онкології, хвороб серця, порушенню роботи нирок та нервової системи.
"Нові дослідження вчених з Великобританії наголошують на зв'язку постійного споживання рису із великим ризиком передчасних смертей, оскільки факт накопичення рисом, хоч і невеликої кількості миш'яку, але зафіксований. Його хронічне споживання в перспективі може мати дуже шкідливі наслідки для здоров'я людини", – каже дієтологиня.
Кількість отруйної речовини в каші залежить від сорту крупи.
"Різні сорти рису містять різну кількість миш'яку. Так, коричневий нешліфований рис здатний накопичувати більше миш'яку, ніж білий шліфований, оскільки ця отруйна речовина концентрується в оболонці зерна, яка знищується при виробництві білого рису. Своєю чергою коричневий рис більш корисний з погляду вмісту клітковини", – каже Анна.
За словами жінки, найбільшої шкоди рис завдає саме дитячому організму, адже малеча більш чутлива до дії миш'яку. Проте зовсім виключати цю кашу з раціону фахівчиня не радить.
"Хоча ризик наявності миш'яку в рисі існує, але його можна зменшити правильним приготуванням і збалансованим харчуванням. При споживанні рису у помірній кількості, чергуючи його з іншими продуктами, ймовірність шкідливого впливу мінімізується, а користь з нього залишається", – пояснює дієтологиня.
Топ-3 корисних каш, з якими можна чергувати рис
Найкориснішою Анна називає гречку.
"Вона багата на білок, вітаміни групи B, залізо, магній і антиоксиданти. Завдяки низькому глікемічному індексу, вона допомагає підтримувати оптимальним рівень глюкози в крові, що особливо корисно при схудненні та для людей з ризиком діабету. Гречка також не містить глютену, що робить її чудовим варіантом для людей із непереносимістю цієї групи білків", – каже фахівчиня.
Друге місце дієтологиня віддала кіноа.
"У неї найвищий вміст білка з усіх цільних злаків. Ця крупа містить всі необхідні амінокислоти і багата різноманіттям мікроелементів, зокрема магній, фосфор, залізо, калій, цинк, а також і корисні Омега-3 жири", – каже Анна.
Остання у списку корисних – вівсянка.
"Не пластівці, а саме - крупа. Вона сприяє зниженню рівня холестерину та підтримці здоров'я серцево-судинної системи. Вівсянка чудово насичує, що допомагає контролювати апетит і поліпшує травлення", – додає жінка.
За словами Анни, при підтриманні ваги крупи можуть займати до 40-50% від всього раціону. Вуглеводи служать основним джерелом енергії впродовж дня.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро