Суд зобов'язав міськраду Дніпра розглянути петицію про перерозподіл грошей бюджету на користь ЗСУ

Суд зобов'язав міськраду Дніпра розглянути петицію про перерозподіл грошей бюджету на користь ЗСУ

Громадська організація "Платформа Громадський контроль" виграла суд проти міської ради Дніпра: суд визнав протиправною бездіяльність міськради, яка досі не розглянула петицію про збільшення в бюджеті видатків на підтримку армії.

Про це повідомив керівник ГО "Платформа Громадський контроль" Денис Селін.

Рішення на користь громадської організації ухвалив Дніпропетровський окружний адміністративний суд 28 травня. У ньому йдеться про нерозглянуту електронну петицію, зареєстровану 2 грудня 2023 року, у якій активісти просили міську раду Дніпра збільшити фінансування на ЗСУ.

Також була громадська ініціатива з такими ж вимогами, яка назбирала 250 "живих" підписів, зазначив громадський діяч. Щодо її нерозгляду також було звернення до суду (позов подавала жителька Дніпра Владислава Усенко). Цей суд також виграли, повідомив Денис Селін.

"Міська рада тоді на сесії петицію не розглядала. А замість розгляду, щоб налякати людей, вони вирішили проголосувати звернення до СБУ, розповідаючи казки, що петицію підписали жителі Росії... В ході судового процесу ми отримали документи, що петицію підписали тільки громадяни України, не встановлено, щоб хтось підписував петицію двічі, та встановлені 262 особи чиї голоси міська рада не хотіла зараховувати", — написав керівник громадської організації.

За його даними, судді зобов'язали міську раду таки розглянути петицію і місцеву ініціативу — з винесенням на сесію та голосуванням по суті.

Суспільне звернулося до міської ради Дніпра з проханням прокоментувати рішення суддів. За документами, вони ще можуть бути оскаржені в апеляційних судах.

Раніше, зокрема у грудні 2023-го та лютому 2024-го року, під міськрадою Дніпра відбулася низка акцій під гаслом "Гроші на ЗСУ!". Учасники вимагали від влади перерозподілити кошти з міського бюджету на допомогу Силам оборони України.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок