"Нема чим опікуватися під час війни". Філатов відреагував на повідомлення, що він уже "майже не лається у соцмережах"

"Нема чим опікуватися під час війни". Філатов відреагував на повідомлення, що він уже "майже не лається у соцмережах"

Філатов, мер, Дніпро
Борис Філатов, міський голова Дніпра. Фото: Дніпропетровська обласна військова адміністрація

Міський голова Дніпра Борис Філатов відреагував на заяву керівника ГО "Платформа Громадський контроль" Дениса Селіна та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо його поведінки в соцмережах. Борис Філатов написав пост у своєму телеграм-каналі як коментар на новину одного зі ЗМІ.

Посадовець назвав новину "апофеозом ідіотизму та бридоти, котрі сьогодні відбуваються".

"У всіх є робота. У п'ятикопійчаних "активістів", які стали донощиками. У незалежних "журналістів", що перетворилися на жалюгідних клоунів... Їм, бл@ть, нема чим опікуватися під час війни, крім як усілякою х@йнею. Вибачте за арго, табуйовану та обсценну лексику. Як син філолога кажу", — написав він.

Раніше керівник ГО "Платформа Громадський контроль" Денис Селін повідомив, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відповіло на запит громадської організації "Платформа Громадський Контроль" щодо можливого порушення правил етичної поведінки міським головою Дніпра Борисом Філатовим.

За його словами, ГО зібрала коментарі в дописах Бориса Філатова та звернулась до НАЗК. НАЗК, в свою чергу, звернулися до міської ради.

"Як бачимо, вже 4 місяці Філатов майже не лається у соціальних мережах (разів в 10 зменшив цю кількість). Багато постів повидаляв та повидаляв серію своїх коментарів, де ображав людей", – написав Селін.

У відповіді НАЗК зазначається, що інформацію, яку Національне агентство надіслало до міськради, взято до відома Борисом Філатовим.

"Проведено роботу з видалення коментарів у соціальній мережі згідно з посиланням, а також вжито заходів щодо недопущення порушень етичної поведінки у подальшому", – вказано у листі НАЗК.

Що відомо про нецензурні висловлювання міського голови Дніпра у соцмережах

У лютому 2024 року Суспільне зазначало, що міський голова Дніпра Борис Філатов на своїй сторінці у Facebook нецензурно висловився на адресу одного з коментаторів, жителя міста Ярослава Порчі. Ярослав запитав, чи не буде коментаря з приводу недопуску людей на сесію міськради, які вийшли на протест 6 грудня, вимагаючи виділяти більше коштів з бюджету на армію. У відповідь посадовець публічно обізвав чоловіка.

Петиція про посилення відповідальності за публічні висловлювання

У листопаді 2024 року на сайті президента зареєстрували петицію про внесення законопроєкту про посилення відповідальності, аж до кримінальної, за публічні висловлювання та образи від посадових осіб обласного й місцевого самоврядування та державних посадовців на період військового стану. Станом на 11 травня вона набрала понад 26 тисяч голосів і набула статусу "на розгляді".

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок