Альпіністка з Дніпра підкорила найнебезпечнішу та одну з десяти найвищих вершин світу — гору Аннапурну

Альпіністка з Дніпра підкорила найнебезпечнішу та одну з десяти найвищих вершин світу — гору Аннапурну

Ірина Караган, Аннапурна, гора, сходження
Ірина Караган на вершині гори Аннапурни І, північна сторона. Фото: Ірина Караган/Facebook

Альпіністка з Дніпра Ірина Караган 12 квітня підкорила гору Аннапурну в Гімалаях, яка вважається десятою найвищою вершиною світу.

Про це стало відомо зі сторінки альпіністки у Facebook.

Ірина зазначила, що підкорення вершини стало для неї найкращим подарунком до дня народження та втіленням мрії, на яку надихнула донька Віра.

Альпіністка з Дніпра підкорила одну з десяти найвищих вершин світу — гору Аннапурну
Ірина Караган на вершині гори Аннапурни з фотографією доньки Віри. Фото: Ірина Караган/Facebook

"Кілька років тому після подорожі в Непал вона присвятила мені авторський коктейль Аннапурна! Вона надихає і найбільше вірить у мене, тому її фото було зі мною на вершині як і прапори моєї країни, міста і партнерів!", — написала альпіністка.

Що відомо про гору Аннапурну

Аннапурна — один з 14 восьмитисячників планети (десята по висоті — 8091 м), розташована в центральній частині непальських Гімалаїв. Попри те, що Аннапурна стала першим восьмитисячником, підкореним людиною (1950 рік), ця гора — одна із найбільш небезпечних вершин світу для підкорення. Вона має дуже високий ризик сходження снігових лавин. Станом на березень 2012 року на 191 успішне сходження на вершину припадає 61 загибель альпіністів.

Що відомо про Ірину Караган

  • 14 січня 2022 року дніпрянка Ірина Караган із командою дісталася найвищого гірського масиву Антарктики — Масиву Вінсона.
  • Ірина Караган у 2021 році стала першою дніпрянкою, яка підкорила Еверест. До сходження готувалася близько року, сама експедиція тривала 50 діб. Готуючись до підйому, Ірина піднялася на Арарат в Туреччині, Кіліманджаро у Танзанії та Охос-дель-Саладо у Чилі.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок