Альпіністка з Дніпра підкорила Еверест. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Альпіністка з Дніпра підкорила Еверест. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Альпіністка з Дніпра підкорила Еверест. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
. Ірина Караган

Альпіністка з Дніпра підкорила Еверест. Ірина Караган готувалась до сходження близько року, сама експедиція тривала 50 діб. Вона стала першою дніпрянкою, яка підкорила Еверест. Готуючись до підйому, Ірина піднялася на Арарат в Туреччині, Кіліманджаро у Танзанії та Охос-дель-Саладо у Чилі. Про те, як готувалась та про саме підкорення вершини, вона розповіла кореспондентам Суспільного.

Альпінізмом Ірина займається з 13 років, окрім Евересту підкорила ще 7 вершин.

“Ще два-три роки тому я не думала про Еверест. Рік тому в червні з’явилася така думка. Вона з'явилася, як зерно впала, проросла. І з'явилося відчуття, що прийшов час. Я не розуміла, що відбувається, думка з'явилася і почала ніби кликати, схоже було на поклик”, - розповідає альпіністка.

Ірина розповідає: готувалася ретельно. Спілкувалась із людьми, які вже були на Евересті, багато читала. Дивилася документальні фільми, аби підготуватись психологічно. Щодня бігала близько 10 кілометрів.

“Це було схоже на поклик”: дніпрянка про підкорення Евересту
До сходження на Еверест Ірина готувалася рік. Суспільне Дніпро

“У програму підготовки входить підняття на інші вершини, акліматизація протягом року. Ми підіймалися на 5 тисяч, на 6 тисяч. Це був Арарат, Кіліманджаро та Охас у Чілі, найвищий вулкан”, - каже спортсменка.

Крім того, Ірина брала уроки скелелазіння. Тренерка Ольга Бежко, майстерка спорту міжнародного класу, розповідає: знайомі з Іриною близько десяти років.

“Ірина Караган з тих людей, які люблять все доводити до кінця. Вона — людина-боєць. Вона дійсно може працювати. У всіх бувають плюси та мінуси, але Іра мені подобається тим, що вона якщо працює, то викладається. Вона слухає, вона чує, і в неї дуже добре виходить”, - каже Ольга Бежко.

Спочатку було сходження на 5 тисяч метрів до базового табору. Там місяць відбувалась акліматизація. Потім рушили далі. Ірина каже: в деякі моменти піднімалася майже на межі своїх фізичних можливостей.

“Це було схоже на поклик”: дніпрянка про підкорення Евересту
У деякі моменти піднімалася на межі своїх фізичних можливостей. Ірина Караган

“Думок про те, щоб повернути, не з'явилось ані разу. Були моменти, які були дуже важкі, дуже тяжкі. Зі мною була ситуація, я тільки потім усвідомила, що багато хто на моєму місці напевно повернули б, але в мене навіть думки не було повернутись”, - говорить підкорювачка Евересту.

Ірина каже: після повернення кожного ранку прокидається із посмішкою на обличчі.

“Це таке відчуття щастя та глибокого задоволення. Я відчула його ще на вершині, коли дійшла, саме глибокого задоволення. Емоцій як таких не було, тому що я була у дуже сильному фокусі. Я розуміла, що ми знаходимося в зоні смерті, так називають висоту понад 7,5 тисяч метрів. І задоволення від того, що я досягла мети, до якої я йшла рік, воно було. Емоцій не було. Я була сфокусована на тому, що треба ще повернутися із цієї вершини”, - говорить жінка.

Надалі Ірина планує сходження на вершини Паміру.

Читайте також

- Альпіністи зі США і Гонконгу встановили два рекорди при підкоренні Евересту

- Рекорд України. Харківський альпініст Валентин Сипавін вчетверте підкорив Еверест

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок