На Дніпропетровщині за збиткування з дружини відкрили справу на 40-річного чоловіка: що йому загрожує

На Дніпропетровщині за збиткування з дружини відкрили справу на 40-річного чоловіка: що йому загрожує

Домашнє насильство
Ілюстративне фото. Фото: Суспільне Тернопіль

У Вільногірську на Дніпропетровщині за збиткування з цивільної дружини поліцейські притягнули до кримінальної відповідальності 40-річного чоловіка. Про це повідомили в пресслужбі обласної поліції.

За повідомленням, щодо чоловіка неодноразово складали адміністративні протоколи та застосовували спеціальні заходи - винесення термінового заборонного припису, але це діяло не на довго.

Після чергових знущань жінка звернулася до райвідділку із заявою. За фактом домашнього насильства слідчі відкрили кримінальне провадження за статтею 126-1 (домашнє насильство) Кримінального кодексу України. Чоловіку повідомили про підозру.

Що загрожує за скоєння домашнього насильства

  • За вчинення домашнього насильства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
  • Карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Статистика домашнього насильства в Дніпрі

  • Від початку 2023 року до поліції Дніпра надійшло 3944 виклики щодо домашнього насильства. З них — 2063 підтвердилися. Аби протидіяти домашньому насильству, у місті працюють дві мобільні бригади, які складаються з 2-4 працівників поліції.
  • Також у місті є Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Мамине щастя". Це заклад тимчасового проживання для жінок, які перебувають у складних життєвих обставинах або постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. За 2023 рік допомогу у комплексі отримали 74 жертви домашнього насильства.

На початок