"Заштопай", і я піду далі воювати". У лікарнях Дніпропетровщини рятують бійців з уламковими та кульовими пораненнями

"Заштопай", і я піду далі воювати". У лікарнях Дніпропетровщини рятують бійців з уламковими та кульовими пораненнями

"Заштопай", і я піду далі воювати". У лікарнях Дніпропетровщини рятують бійців з уламковими та кульовими пораненнями
. Суспільне Дніпро

У лікарнях Дніпропетровщини продовжують лікувати поранених бійців. В одному з медзакладів нині перебуває 24-річний Андрій, який отримав поранення на фронті кілька днів тому.

Чоловік розповів Суспільному: на війну потрапив у 2017 році. Від початку повномасштабного вторгнення боронив Миколаїв, куди намагалися зайти російські війська.

"Штурмові групи заходили. Заходили колони з технікою. Дуже багато було направлено туди сил. Потім під Херсон ми зайшли. Там тримали лінію оборони. А потім уже далі штурмували, лісосмугами йшли", — розповів військовий.

Після цього Андрій поїхав на Донеччину, де й отримав поранення під час чергової спроби російських військових штурмувати українські позиції. Каже: вижив тільки тому, що бійці, які були разом з ним, вчасно зупинили кровотечу.

"Уся рука в уламках. Кусок плеча надірваний, тканини немає. Перелом трішки", — говорить він.

"Заштопай" і я піду далі воювати". У лікарнях Дніпропетровщини рятують бійців з уламковими та кульовими пораненнями
У руці Андрія ще залишилися уламки. Суспільне Дніпро

Андрія евакуювали з поля бою, у шпиталі йому дістали великі уламки та зашили рану. Після цього його привезли у лікарню Дніпропетровщини.

У руці чоловіка залишилося ще багато маленьких уламків. Нині лікарі вирішують: які з них можна безпечно дістати, а які назавжди залишаться у тілі.

Тим часом боєць вже планує скоріше повернутися назад на фронт, бо, каже, треба ще війну виграти.

"Нога буде робочою, можна буде у футбол грати"

Разом з ним проходить лікування і 49-річний Олег. Чоловік воював на Бахмутському напрямку, де отримав осколкове поранення коліна.

"РПГ рикошетнув і уламками полетіло. В обід поранило, я ще до одинадцятої вечора бігав допомагав хлопцям. А потім вже бачу, що не можу ходити, і мене евакуювали. Витягли уламок і все. Нога буде робочою, можна буде у футбол грати", — говорить він.

Витягнути осколки й надати моральну підтримку

За словами лікаря-хірурга Дмитра, найчастіше військові надходять з осколковими пораненнями. Однак зараз, коли збільшилася кількість ближніх боїв, є й кульові.

"Дуже часто відбувається так, що каже: "Та давай за пару днів мене "заштопай" і я піду далі воювати". Найважчі травми – травми, коли проникають у черевну або грудну порожнину, де ушкоджуються легені, кишківник, нирки, потім дуже тяжко хлопців реабілітувати", — розповів лікар.

Він також зазначив: до лікарні потрапляють й з травматичною ампутацією верхніх або нижніх кінцівок. Усім пацієнтам, незважаючи на тяжкість травм, лікарі намагаються надати не лише фізичну допомогу, а й психологічну. Кожному, хто повернувся з війни, каже Дмитро, потрібна моральна підтримка.

Читайте також

"Потік пацієнтів почався з 2014 року й триває досі". Пластичні хірурги у Дніпрі рятують військових з надважкими ранами

"Я — триста, я — триста". Репортаж з військового госпіталю

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок