Пожежа у пансіонаті Дніпра, де загинули люди: у суді обирають запобіжний захід підприємиці

Пожежа у пансіонаті Дніпра, де загинули люди: у суді обирають запобіжний захід підприємиці

Пожежа у пансіонаті Дніпра, де загинули люди: у суді обирають запобіжний захід підприємиці
. Суспільне Дніпро

У Бабушкінському райсуді Дніпра розпочалося засідання, на якому обирають запобіжний захід підприємиці-організаторці приватного будинку для літніх людей, де загинуло п'ятеро жінок. Як повідомляють кореспонденти Суспільного, адвокат підозрюваної просить додати до справи наступні документи: договір субаренди, анкетні данні, договори про найманих працівників, довідки про стан здоров'я та обстеження ще з серпня місяця.

Підозрювана відмовилася давати показання.

Адвокат зазначає, що будівля пансіонату перебувала у субаренді з іншою підприємицею, і просить, аби його підзахисна проходила у справі як свідок.

Прокурори не проти долучення матеріалів до справи. Вони наполягають на запобіжному заході для підприємиці у вигляді 60 діб тримання під вартою, оскільки та не потурбувалася про пожежну безпеку будинку.

Захист проти швидкості у розгляді справи, щоб не нашкодити справедливому розгляду. За словами адвоката, його підзахисну викликали 17 листопада у якості свідка, але не допитували, а одразу вручили підозру. Адвокат вважає підозру не обґрунтованою.

Втім, прокурори зазначають, що договір оренди будинку не передбачував можливість надання субаренди. Будинок винаймався для приватного користування, а не для надання соціальних послуг. Підозра ж підприємиці, за словами прокурорів, була висунута через те, що договори на догляд за похилими жінками, які загинули внаслідок пожежі, були укладені саме з нею. Хоча не виключають змінення суті повідомлення з огляду на нові матеріали, які були долучені до справи.

Що відомо

  • 16 листопада в Центральному районі Дніпра, на вулиці Русанівській, у приватному будинку для осіб похилого віку загинули п'ять жінок віком від 75 до 89 років.
  • За попередньою інформацією, в одній із кімнат на другому поверсі будинку трапилося коротке замикання. Як зазначив начальник головного управління ДСНС в області Андрій Кульбач, ймовірна причина пожежі – перевантаження електромереж. За його словами, пожежа самоліквідувалася, тому що не було доступу повітря до кімнати, і матрац, який тлів, сам загасився.
  • 16 листопада були затримані старша адміністраторка і няня-санітарка закладу, їм вручили повідомлення про підозру в недотриманні правил пожежної безпеки.
  • 17 листопада ввечері повідомлення про підозру вручили фізичній особі-підприємцю, який утримував заклад.
  • Суд обрав запобіжні заходи санітарці пансіонату (нічний домашній арешт) й адміністраторці закладу(цілодобовий домашній арешт).
  • 23 листопада мали обрати запобіжний захід підприємиці-організаторці, але на судове засідання підозрювана не з'явилася. Адвокат підозрюваної повідомив, що його підзахисна захворіла.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок