У межах національної канадської програми медичні працівники можуть скеровувати пацієнтів до картинної галереї для підтримки їхнього психологічного добробуту.
Про це пише The Art Newspaper.
У Всесвітній день здоров'я (7 квітня) у Канаді провели медитативну екскурсію для лікарів і донорів. Вони відвідали виставку Емілі Карр у Ванкуверській художній галереї (VAG).
Ця екскурсія ознаменувала запуск нової ініціативи, що поєднує здоров'я, мистецтво та природу. Програма дозволяє медичним працівникам прописувати візити на природу, а також відвідини виставки задля підтримки психічного здоров'я пацієнтів.
Хоча першим у світі художнім музеєм, який запровадив "рецепти на мистецтво" (art prescriptions), став Монреальський музей образотворчих мистецтв, який запустив програму у 2018 році, у VAG кажуть, що їхня ініціатива є унікальною, оскільки об'єднує природу та мистецтво через творчість Емілі Карр.
"Наскільки нам відомо, це перша у своєму роді співпраця між природоохоронною програмою та мистецькою інституцією в будь-якій точці світу", — сказав представник VAG Сіріш Рао.
Автори ініціативи пояснюють, що художня галерея стане для людей місцем, де можна заземлитися й відчути вдячність до природи, а потім зануритися в лісові пейзажі Емілі Карр.
"Доступ до природи може покращити стан здоров'я — від депресії та тривоги до високого кров'яного тиску та хронічного болю. Також є чимало доказів користі мистецтва для здоров'я", — зазначила медикиня Меліса Лем.
Нещодавно дослідники назвали Ванкувер найнещасливішим містом Канади через низку факторів — і нова ініціатива VAG має на меті подолати це.
Згідно з дослідженнями, перегляд "заспокійливих" зображень природних ландшафтів може полегшити психологічний стрес, покращити настрій глядача або глядачки та стимулювати когнітивне відновлення. Дослідження також припускають, що час, проведений у галереях, може полегшити стрес, хронічний біль, тривогу та відчуття самотності.
Якщо людина отримає рецепт, то зможе повертатися до VAG необмежену кількість разів. Галерея створила спеціальний буклет з інструкціями про те, як "повільно дивитися" і "єднатися з природою".
"Чи знали ви, що людське око може розрізняти тисячі відтінків зеленого? Можливо, ви захочете вибрати відтінок зеленого на одній з картин, сфотографувати його, а потім зіставити з куточком природи, який вас приваблює", — йдеться в буклеті.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]