І на "Оскар" їде... Оскарівський комітет назвав 4 стрічки, які можуть стати номінантом від України

І на "Оскар" їде... Оскарівський комітет назвав 4 стрічки, які можуть стати номінантом від України

Оскарівський комітет назвав фільми, з яких обиратимуть національного кандидата на "Оскар"
Фільми, які можуть номінуватися на "Оскар": "Будинок «Слово»", "Мирні люди", "Ми були рекрутами", "Ля Палісіада". Колаж Суспільне Культура

Український оскарівський комітет визначить кандидата на премію "Оскар" у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм" від України 9 вересня. Обирати будуть серед чотирьох фільмів.

Про це 29 серпня повідомила Українська кіноакадемія.

Український оскарівський комітет перевірить фільми на відповідність вимогам Американської академії та проведе засідання для визначення кандидата.

У національному відборі участь братимуть чотири фільми:

  • "Будинок «Слово». Нескінчений роман" від режисера Тараса Томенка

У фільмі розповідається історія українських письменників доби Розстріляного відродження, яких зібрали в одному будинку, щоби вони працювали на благо радянської системи.

Світова прем'єра фільму відбулася на 37-му Варшавському кінофестивалі у 2021 році, а українська — на фестивалі "Миколайчук OPEN" у Чернівцях 16 червня 2022-го.

Події фільму розгортаються в Україні 1996 року — за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей документ скасував смертну кару, яка діяла ще з радянських часів. До цього за кількістю смертних вироків наша держава мала один із найвищих показників у світі.

Світова прем'єра відбулася в межах 52-го Роттердамського міжнародного кінофестивалю, а українська — 12 жовтня під час Київського тижня критики.

  • "Ми були рекрутами" від режисера Любомира Левицького

"Ми були рекрутами" — фільм у жанрі мок'юментарі, присвячений воїнам 3 окремої штурмової бригади.

В центрі сюжету – військовослужбовець на позивний Журналіст, який замість того щоб описувати історичні події для ЗМІ, вирішує стати їхньою частиною та доєднатися до вирішальної битви. Його очима показано шлях бійця від перших кроків під час проходження курсу молодого бійця до справжніх дій на лінії бойового зіткнення.

  • "Мирні люди" від режисерки Оксани Карпович

Фільм складається з перехоплених розмов росіян і пейзажів українських міст та сіл, що були пошкоджені під час бойових дій. Стрічка має на меті дослідити природу російського імперіалізму й колоніалізму, роль пропаганди у вторгненні та порушити питання колективної відповідальності громадян РФ.

Прем'єра фільму відбулась на Берлінському кінофестивалі. Там кінострічка отримала дві спеціальні відзнаки у конкурсній програмі Forum – від Amnesty Award та від Екуменічного журі.

Українська прем'єра фільму відбулась на міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де стрічка була представлена як фільм-відкриття.

У 2024 році фільм "20 днів у Маріуполі" режисера Мстислава Чернова здобув премію "Оскар" як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший український фільм, який отримав цю нагороду.

Стрічка розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Також у 2024 році їх нагородили Шевченківською премією.

Стрічка також перемогла у номінації "Найкращий документальний фільм" британської кінопремії BAFTA. А Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за "видатні режисерські досягнення в документальному кіно".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок