Фільм "Мирні люди" Оксани Карпович отримав Спеціальну відзнаку від екуменічного журі на 74-му "Берлінале"

Фільм "Мирні люди" Оксани Карпович отримав Спеціальну відзнаку від екуменічного журі на 74-му "Берлінале"

Фільм "Мирні люди" Оксани Карпович отримав Спеціальну відзнаку від екуменічного журі на 74-му "Берлінале"
. Надано компанією "Мун Мен"

Документальний фільм режисерки Оксани Карпович "Мирні люди" (Intercepted) отримав Спеціальну відзнаку від екуменічного журі у секції Forum на 74-му Берлінському кінофестивалі. Він також отримав спеціальну згадку від журі Amnesty International.

Списки переможців опублікували на сайті кінофестивалю.

Фільм "Мирні люди" створено разом із Канадою та Францією. На фестивалі відбулася світова прем'єра стрічки.

Згідно з анотацією, "розлогі картини зображають руйнування, які спричинила війна в Україні", а "перехоплені телефонні розмови між російськими солдатами та їхніми сім'ями шокують".

Нагорода — Приз екуменічного журі — була створена християнськими кіномитцями. Її вручають як за мистецьку якість фільму, так і релігійну, соціальну та гуманістичну проблематику. Екуменічне журі складається із шести членів, яких обирають Католицький кіноцентр (SIGNIS) та протестантський "Інтерфільм".

Найкращим фільмом на думку екуменічного журі у секції Forum стала стрічка "Мовчання Марії" Девіса Шиманіса, секції Panorama — фільм "Секс" Дага Йогана Гаугеруда, а в основному конкурсі нагороду отримав фільм "Мій улюблений торт" Беташа Санеха та Міріам Моквадам.

У 2022 році стрічку "Клондайк" Марини Ер Горбач відзначили Призом екуменічного журі секції "Панорама" на 72-му Берлінському міжнародному кінофестивалі.

Про Берлінський міжнародний кінофестиваль

Берлінський міжнародний кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважають одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу в сфері кіно. Відбувається щороку з 1951-го в лютому.

Близько 400 фільмів презентують у різноманітних секціях. Враховуючи понад 230 тисяч проданих квитків і близько 430 тисяч глядачів (серед них і фахівці у цій сфері), "Берлінале" називають найбільш відвідуваним фестивалем світу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок