Як відновлять музей Шухевича після обстрілу росіянами: проєкт

Як відновлять музей Шухевича після обстрілу росіянами: проєкт

Музей Романа Шухевича у Львові
Музей Романа Шухевича у Львові. Фото Романа Балука/Львівська міська рада

Проєкт відновлення музею Романа Шухевича у Львові презентували на всеукраїнському архітектурному конкурсі, де він здобув перемогу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

На конкурсі перемогла команда Андрія Лесюка, яка також працювала над Меморіалом пам'яті Героїв Небесної Сотні у Львові.

За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, перше місце здобув проєкт, який найбільш тактовно підійшов до завдання: зберігає автентику й водночас підкреслює те, що буде відновлено у 2024–2025 роках.

"Буде чітко видно те, що зроблено нове, і в цьому так само закарбована певна історія атаки, тому що не випадково саме цей об'єкт було зруйновано. Ми показуємо, що наша пам'ять — не плакати над попелом, а зберігати вогонь. Цей вогонь — це відвідувачі, сучасна якісна експозиція. Ми даємо можливість переродитися цьому об'єкту", — наголосив він.

Візуалізація проєкту відновлення музею Шухевича у Львові
Візуалізація проєкту відновлення музею Шухевича у Львові. Львівська міська рада

На прохання родини Романа Шухевича форма будівлі буде максимально відтворювати її історичний вигляд. Також місто відновить та поверне в музей всі автентичні елементи, які частково вціліли після обстрілу росіянами: столярні вироби, дерев'яні сходи, фортепіано, погруддя тощо.

Ключовим елементом майбутньої експозиції має стати криївка на другому поверсі, де колись переховувався генерал-хорунжий УПА Роман Шухевич.

А на місці закинутих господарських будівель архітектори запропонували облаштувати освітній простір, де будуть проводити заходи патріотичного виховання для молоді: історичні читання, збори пластунів тощо. Антон Коломєйцев висловлює сподівання, що музей має стати меккою для людей, які цікавляться історією України.

Окрім цього, на території музею планують створити меморіальний сквер імені Романа Шухевича з освітніми зонами. Навколо пам'ятника політичному діячу ж облаштують площу та встановлять вуличні меблі. Зазначають, що простір буде повністю інклюзивним.

Що відомо про руйнування музею Романа Шухевича

У новорічну ніч росіяни атакували Львівську область безпілотниками типу "шахед". Внаслідок падіння уламків було повністю зруйновано музей Шухевича в Білогорщі та пошкоджено університет у Дублянах, де колись вчився Степан Бандера.

Від музею генерал-хорунжого УПА залишилися тільки стіна та купа цегли. Більшість експонатів – понад 600 – музейники сховали. Були знищені меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано тощо.

27 лютого у Львові оголосили відкритий архітектурний конкурс на відбудову музею Романа Шухевича.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок