Сьогодні, 27 лютого, у Львові оголосили Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на відбудову Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Він був зруйнований внаслідок російського обстрілу в ніч на 1 січня.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, журі розгляне усі можливі варіанти відновлення музею Романа Шухевича, а також розвитку прилеглої території і обере найкращий.
"Ми зібрали всю можливу документацію щодо музею, експозицію, як вона виглядала, важливі елементи, в тому числі криївку, яку ми хочемо відтворити в оригінальному вигляді. Ми хочемо максимально автентики тут зберегти. Зокрема для цього зберегли автентичну цеглу, яку вдалося неушкодженою забрати з місця обстрілу. Тож всі вцілілі елементи будуть використані. Водночас ми маємо сучасними засобами забезпечити інклюзивність простору, а також забезпечити належне для музею функціонування систем вентиляції та кондиціонування", — каже Антон Коломєйцев.
Заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань Ірина Кулинич зазначила, що на місці вже практично завершили демонтажні роботи.
Зареєструватися на конкурс можна з 5 березня і до 17:00 25 березня 2024 року за посиланням. Подати конкурсний проєкт можна до 17:00 6 травня 2024 року. В травні журі визначить переможців конкурсу.
Що відомо про руйнування музею Романа Шухевича
- У новорічну ніч росіяни атакували Львівську область безпілотниками типу "шахед". Внаслідок падіння уламків було повністю зруйновано музей Шухевича в Білогорщі та пошкоджено університет у Дублянах, де колись вчився Степан Бандера.
- Від музею генерал-хорунжого УПА залишилися тільки стіна та купа цегли. Більшість експонатів – понад 600 – музейники сховали. Були знищені меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано тощо.
- Збитки музею ще підраховують. Наразі вони становлять понад 2 мільйони гривень (вартість будівлі).
- Для відновлення музею Шухевича оголосять міжнародний архітектурний конкурс. На місці вже працювали фахівці з оцифрування пам’яток.