У кінотеатрі "Жовтень" пройде фестиваль кіно про Київ: програма

У кінотеатрі "Жовтень" пройде фестиваль кіно про Київ: програма

Кадр зі стрічки "Ти мене любиш?" Тоні Ноябрьової
Кадр зі стрічки "Ти мене любиш?" Тоні Ноябрьової. Фото: FILM.UA

До Дня Києва в столичному кінотеатрі "Жовтень" з 23 по 26 травня пройде фестиваль "КИЇВКІНОФЕСТ".

Про це стало відомо з пресрелізу заходу.

"Запрошуємо разом із нами поринути у кіномандрівку часом, де ми побуваємо у різних куточках Києва та споглядатимемо краєвиди рідного міста від сьогодення й до далекого 1928 року", — закликають організатори.

Курувати кінопокази буде "Довженко-центр", тож глядачі матимуть можливість дізнатися від представників державного кіноархіву про історію створення кожної стрічки.

Програма фестивалю охоплює п'ять секцій:

  • Ретроспективна програма показів

До неї увійшла низка українських різножанрових фільмів, знятих на ВУФКУ і Кіностудії імені Олександра Довженка та над відновленням й оцифруванням яких працювали фахівці "Довженко-центру".

  • Сучасне кіно
  • Лекторій

Освітня частина складатиметься з двох лекцій: від кінокритика Сергія Тримбача, а також від українського журналіста, автора документально-історичних проєктів Акіма Галімова.

  • Виставка картин стритарт-художниць сестер Фельдман
  • Ярмарок від спільноти "НЕречизм"

На ньому будуть представлені роботи локальних брендів та молодих митців. Також у межах цього заходу пройде концерт вінтажної української музики від київських диджеїв.

Окрім цього, на "КИЇВКІНОФЕСТі" відбудеться благодійний "Базар кіноплакатів за донати", де збиратимуть кошти для кінематографістів, які служать у лавах ЗСУ.

Які фільми покажуть на фестивалі

Для відкриття фестивалю "КИЇВКІНОФЕСТ" обрали дві картини: це прем'єра нової оцифрованої копії фільму Михайла Іллєнка "Сьомий маршрут" (1997) та короткометражна стрічка Надії Парфан "Це побачення" (2023). Закриттям фестивалю стане показ фільму Тоні Ноябрьової "Ти мене любиш?" за участю творчої команди.

"Сьомий маршрут"

Сюжет стрічки Михайла Іллєнка розгортається на тлі київського сьогодення протягом доби. У фільмі паралельно розвиваються три сюжетні рівні.

У центрі мелодраматичної історії — Данило Притуляк, гід, який працює з іноземними туристами. Одного разу йому доводиться вигадати для американських туристів новий маршрут — і чоловік пропонує присвятити його розповіді про маловідомого поета Данила Притуляка.

"Сьомий маршрут, що виникає як жарт, перетворюється на серйозну ревізію душі героя, відкриває для нього безжальну правду про нездатність реалізувати талант, себе як особистість", — йдеться в анотації.

Головну роль зіграв Юрій Євсюков. Окрім нього, у кінокартині з'явилися Вікторія Малекторович, Галина Сулима, Богдан Бенюк та інші.

"Це побачення"

Короткометражний фільм Надії Парфан, що увійшов до офіційної програми "Берлінале", розповідає про Київ під час війни. Стрічка вийшла 16 березня 2023 року в онлайн-кінотеатрі Takflix.

"Це шість хвилин швидкісної їзди передранковим Києвом: від Подолу до Михайлівської. Шість хвилин, упродовж яких ми гортаємо культові місця нашого міста, — на контрастах війни і миру", — описує фільм оглядачка Радіо Промінь Віра Сивачук у своїй рецензії.

"Ти мене любиш?"

Фільм Тоні Ноябрьової описує історію дорослішання, що розгортається напередодні розпаду СРСР. 17-річна Кіра проживає непростий період: розлучення батьків, розпад однієї країни та народження іншої.

Світова прем'єра фільму відбулася на Берлінському кінофестивалі у програмі "Панорама" 2023 року, а українська — 17 жовтня на Київському тижні критики. Виконавицю головної ролі Карину Химчук відзначили нагородою "Кіноколо" за найкращу акторську роботу.

"Це особиста історія мого дорослішання та становлення покоління. Це моя пісня про прощання з дитячими ілюзіями й про відчайдушні пошуки кохання. Моя Кіра — символ мого покоління, першого покоління незалежної України", — зазначила режисерка Тоня Ноябрьова.

Окрім цих стрічок, на "КИЇВКІНОФЕСТі" покажуть:

  • "Осяяння" (1971) Володимира Денисенка;
  • "Маленький шкільний оркестр" (1968) Олександра Муратова та Миколи Рашеєва;
  • "Пригоди полтинника" (1929) Акселя Лундіна;
  • "Весь світ в очах твоїх" (1977) Станіслава Клименка та Івана Симоненка;
  • "Київські фрески" (1966) Сергія Параджанова.

Повну програму заходів можна переглянути за посиланням.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок