ШІ виявив 40 підроблених картин, виставлених на eBay, серед них — твори Моне та Ренуара

ШІ виявив 40 підроблених картин, виставлених на eBay, серед них — твори Моне та Ренуара

Ймовірно, фальшива картина Клода Моне, яка продається на eBay
Ймовірно, фальшива картина Клода Моне, яка продається на eBay. eBay

Штучний інтелект виявив 40 ймовірних підробок серед картин, виставлених на продаж на платформі eBay: зокрема, фальшиві роботи Клода Моне та П'єра-Огюста Ренуара.

Про це повідомляє The Guardian.

Докторка Каріна Поповічі, фахівчиня з автентифікації творів мистецтва, за допомогою ШІ перевірила картини, які продаються на eBay. Наразі вона виявила 40 нібито сфальсифікованих робіт — і впевнена, що це лише "верхівка айсберга".

Серед них — картина "Ліс зі струмком", яку нібито написав Клод Моне, за ціною $599 тисяч.

"Я повністю гарантую, що це оригінальне полотно, написане олією 1867 року, підписане і датоване Клодом Моне. Картина не в ідеальному стані, і я не маю жодних відомостей про її походження, окрім того, що володію нею вже понад 20 років", — йдеться в описі до оголошення.

Окрім цього, штучний інтелект виявив "із високою ймовірністю фейкову" роботу Ренуара вартістю $165 тисяч. Продавець заперечує це звинувачення.

Поповічі очолює Art Recognition — швейцарську компанію, яка співпрацює над дослідженнями з Ліверпульським університетом і Тілбурзьким університетом у Нідерландах.

Її технологія використовує два типи штучних нейронних мереж для аналізу робіт художників у найдрібніших деталях — від мазків пензля до кольорової палітри. Art Recognition вже перевірила в такий спосіб 500 робіт у різних колекціях. За словами Поповічі, ця технологія суттєво полегшила ідентифікацію підробок в інтернеті.

З грудня 2023 року Каріна Поповічі неодноразово зверталася до офісів платформи у Великій Британії, Німеччині та США з проханням розглянути проблему "з усією належною серйозністю" — і все ще чекає на відповідь:

"Я так намагалася поговорити з ними. Дуже розчарована, що вони не відповідають. Я дійсно дуже стурбована цим. Вони несуть відповідальність. Вони не можуть просто вдавати, що не бачать того, що відбувається, тому що цього дуже багато. Є чіткі ознаки того, що там існує велика проблема".

Втім, на своєму сайті eBay стверджує, що користувачам заборонено виставляти на продаж підроблені предмети або несанкціоновані копії.

У коментарі The Guardian онлайн-платформа наголосила, що робить все можливе, щоб забезпечити автентичність товарів:

"Ми використовуємо багатошарові технології штучного інтелекту, професійно підготовлених розслідувачів eBay і програми захисту покупців. У 2022 році EBay проактивно заблокував публікацію 88 мільйонів підозрілих підробок, видаливши з платформи 1,3 мільйона товарів після перевірки експертів".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок