Український павільйон почав працювати на Венеційській бієнале

Український павільйон почав працювати на Венеційській бієнале

Ексклюзивно
18 квітня у Венеції почав роботу Український павільйон
Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський, "Цивільні. Вторгнення", 2023. Скриншот з фільму

У четвер, 18 квітня, у Венеції, на міжнародній виставці сучасного мистецтва, відбулося передвідкриття Українського павільйону. Цьогоріч від України представили проєкт "Плетіння сіток".

Про те, що відбувається у Венеції, розповідають кореспонденти Суспільне Культура.

"Плетіння сіток" це груповий проєкт, що презентує роботи Каті Бучацької, Лії Достлєвої та Андрія Достлєва, Андрія Ревковського і Даніїла Рачинського в архітектурному просторі, розробленому Олександром Бурлакою.

Куратори проєкту — Вікторія Бавикіна та Максим Горбацький.

відкриття українського павільйону у венеції
Кількість відвідувачів відкриття Українського павільйону. Суспільне Культура

У коментарі для Суспільне Культура Горбацький зауважує, що Україна обовʼязково має бути представлена на подіях на кшталт бієнале, оскільки "згасає увага, є втома, є медійне перенасичення, і тому мені здається, що це просто безальтернативно, що Україна має бути присутня".

"А чим саме присутня? З чимось, що пов'язане з якимись реальними, можливо, навіть позамистецькими феноменами. Ми спробуємо говорити не про абстрактність, не про естетичну автономію, а про речі які можливо більш прості більш загальні. У нас таке було бачення", — додає він.

Сара Фішер, директорка Open Eye Gallery у Ліверпулі (Велика Британія), яка підтримує Український павільйон, зазначила, що, на її думку, "існує потреба в тому, щоб мистецтво насправді підтримувало розуміння людьми різних ситуацій, і не лише миттєво".

"Одна з речей, яку може зробити культура це те, що культура може дозволити нам бачити ситуації по-іншому. Цей павільйон, наприклад, дозволяє нам побачити її через різних акторів, через перспективи різних людей. Тож сам павільйон, так чи інакше, створений за участі української громадськості. Як біженців, так і різних художників", — розповідає вона.

На відкритті павільйону виступив і комісар українського павільйону Тарас Шевченко. Він зазначив, що Україна та українська культура є частиною не тільки європейської, а й глобальної культури. І тому дуже важливо, що є можливість та місце для художників, щоб говорити про культурні продукти і бути почутими.

Крім того, усі гості Українського павільйону змогли побачити відеозвернення від першої леді України Олени Зеленської.

Офіційно павільйон почне працювати 20 квітня.

Про 60-ту Венеційську бієнале

Цьогоріч Венеційська бієнале зосереджена на показі сучасних та історичних творів, які відображають тему "Іноземці скрізь".

На заході серед іншого будуть представлені роботи квір-митців та представників корінних народів. Важливим аспектом є також спеціальні проєкти, зосереджені на активізмі й деколонізації, що відображають сучасні соціальні та культурні питання.

Польща також представить роботу української "Відкритої групи" (учасники: Антон Варга, Юрій Білей та Павло Ковач мол.). Проєкт "Повторюйте за мною" стане продовженням відеоінсталяції, яку митці створили у 2022 році.

У середу, 17 квітня, Український павільйон почав публічну програму. Зокрема, художниця Алевтина Кахідзе провела перформативну лекцію Follow the Plants.

А також у межах промокампанії павільйон створив карту бомбосховищ у Венеції. Зокрема, там показано, що одне з бомбосховищ розташовується неподалік.

"Після Другої світової війни бомбосховища стали пережитками минулого. Однак в Україні з 2022 року через постійні російські ракетні обстріли по всій території бомбосховища знову стали важливим прихистком для людей. Знання про найближче укриття перетворилося на питання життя і смерті. Кожен українець, куди б він не пішов, автоматично бере до уваги найближче бомбосховище, готовий скористатися ним у разі повітряної тривоги", — йдеться в описі карти.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок