Екскурсія в те, що ми переживаємо: Даніїл Ревковський про проєкт "Цивільні. Вторгнення" на Венеційській бієнале

Екскурсія в те, що ми переживаємо: Даніїл Ревковський про проєкт "Цивільні. Вторгнення" на Венеційській бієнале

Ексклюзивно
Наш голос на початку Третьої світової війни: Ревковський про бієнале
Даніїл Ревковський і Андрій Рачинський. Voloshyn Galery

У межах Українського павільйону на Венеційській бієнале буде представлена відеоробота Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського "Цивільні. Вторгнення". Через роботу спробувати передати відчуття війни цивільними.

Про деталі роботи Даніїл Ревковський розповів у коментарі Суспільне Культура.

Ревковський та Рачинський разом працюють більш ніж 10 років і створюють відео, фотографії, колажі, графіку, спільно опрацьовують архіви, а також проводять перформативні акції, перевтілення та інсталяції.

"Ми були за кордоном якийсь час. Люди питали: «Як ви переживаєте війну? Які ваші враження від війни і того, що ви переживаєте?». Вирішили провести архівний пошук дуже багатьох запитів. Спочатку ми знайшли три тисячі відео, потім вони скоротилися, зробили таку ніби екскурсію в те, що ми переживаємо", — розповів Ревковський про появу ідеї.

Послідовність відеоряду починається з моменту усвідомлення початку війни. Також є відео, що показують, як змінюється доля тіл після смерті.

"Що відбувається вже після смерті? Після смерті деякі трупи прибирають, деякі не прибирають, ховають у якихось воронках, потім їх переховують в масові поховання. Але інколи навіть ті люди, які ховають цих людей, потрапляють під обстріли. І все це завершується нищенням взагалі історії і пам'яті про людей".

Завершує роботу відео з Ізюма: бабусі приходять на кладовище та розуміють, що його зруйновано російськими артилерійськими обстрілами.

Також Ревковський зазначив, що відео варто зберігати, бо YouTube через свою політику може видаляти відео з платформи.

Митець наголосив на важливості того, що Україна бере участь у Венеційській бієнале:

"Наш голос в умовах початку Третьої світової війни, і це наш перший голос. Це дуже важливо — щоб люди у світі відчували, що все може бути весело і кольорово".

Про 60-ту Венеційську бієнале

Цьогоріч Венеційська бієнале зосереджена на показі сучасних та історичних творів, які відображають тему "Іноземці скрізь". На заході серед іншого будуть представлені роботи квір-митців та представників корінних народів. Важливим аспектом є також спеціальні проєкти, зосереджені на активізмі й деколонізації, що відображають сучасні соціальні та культурні питання.

Україна на Венеційській бієнале буде представлена проєктом "Плетіння сіток". Це груповий проєкт, що презентує роботи Каті Бучацької, Лії та Андрія Достлєвих, Андрія Ревковського і Даніїла Рачинського в архітектурному просторі, розробленому Олександром Бурлакою. Куратори проєкту — Вікторія Бавикіна та Маким Горбацький.

Крім того, Польща представить роботу української "Відкритої групи" (учасники: Антон Варга, Юрій Білей та Павло Ковач мол.). Проєкт "Повторюйте за мною" стане продовженням відеоінсталяції, яку митці створили у 2022 році.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок