На аукціон виставлять ескіз спаленого портрета Вінстона Черчилля, який він ненавидів

На аукціон виставлять ескіз спаленого портрета Вінстона Черчилля, який він ненавидів

Ескіз до портрета Вінстона Черчилля, який він ненавидів
Портет Вінстона Черчилля, 1954. Courtesy Sotheby's

На аукціон Sotheby's виставлять чернетку останнього прижиттєвого портрета колишнього прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Черчилля.

Про це повідомляє The Art Newspaper.

З 16 по 21 квітня аукціонний дім експонує роботу в Оксфордширському будинку родини Черчіллів — Бленгеймському палаці, де народився Черчилль. Потім картину з 3 по 16 травня будуть показувати в Нью-Йорку, а 6 червня виставлять на продаж у Лондоні. За попереднім оцінюванням вартість лота буде становити від 500 тисяч до 800 тисяч фунтів стерлінгів.

Роботу створив у 1954 році художник Грем Сазерленд на замовлення британського парламенту. Портрет був присвячений 80-річчю Вінстона Черчилля.

Як відомо, перед створенням портрета політик запитав митця: "Як ти збираєшся мене намалювати? Як херувима чи бульдога?". Той відповів, що це повністю залежить від того, що Черчилль йому покаже.

Зрештою ескіз фінальної картини натурнику таки не сподобався: він публічно висміяв малюнок, назвав його "брудним" і "злоякісним". Портрет зберігався в підвалі заміського будинку діяча. А згодом він згорів у пожежі — і цю подію навіть згадали в серіалі "Корона" від Netflix про британську королівську сім'ю.

Директорка відділу сучасного та повоєнного британського мистецтва Sotheby's Брін Сейлз зазначає, що Вінстон Черчилль міг бути складною моделлю для художників. Вона додає, що час створення цієї роботи посилює тиск ситуації, адже "політик нещодавно переніс інсульт, а всередині партії торі точилася велика боротьба, і на Черчилля все більше тиснули, щоб він пішов у відставку".

У той час як фінальний портрет зображав чоловіка, який дивиться в очі глядачам, виставлена на продаж картина пропонує більш розслаблене, інтимне зображення чоловіка, що сидить у променях післяобіднього сонця. Невідомо, скільки існує ескізів цієї картини, але аукціонний дім стверджує, що це "один із найкращих збережених портретів Черчилля, виконаних Сазерлендом на замовлення".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок