Картину Вінстона Черчилля хочуть продати за два мільйони доларів

Картину Вінстона Черчилля хочуть продати за два мільйони доларів

Картину Вінстона Черчилля хочуть продати за два мільйони доларів
. Бібліотечні архіви

Картину Вінстона Черчилля хочуть продати за два мільйони доларів. Колишній прем'єр-міністр Британії був художником-аматором та залишив по собі кілька сотень малюнків.

Представлена на аукціоні картина — подарунок Черчилля грецькому мільярдеру Аристотелю Онассісу, зроблений у 1961 році.

Пейзаж The Moat, Breccles був написаний британським політиком ще у 1921 році та близько 40 років зберігався в особистому сховищі, оскільки Черчилль не дуже любив продавати або дарувати свої роботи. Честь стати власниками його творів випала небагатьом. Серед них — королева Єлизавета та 34-й американський президент Ейзенхауер.

"Якщо вашим другом є Онассіс, один з найбагатших і наймогутніших бізнесменів у світі, то, вочевидь, ви подаруєте йому те, що вам дороге і чим ви пишаєтеся", — каже один з кураторів аукціону Жан-Поль Енгелен.

Картину Вінстона Черчилля хочуть продати за два мільйони доларів
The Moat, Breccles, 1921 рік. Аукціон Philipps

Свого часу бізнесмен був зворушений цим подарунком. Пейзаж прикрасив салон його яхти "Христина", де висів поруч з роботами Ель Греко, Піссарро, Гогена та Вермеєра.

Після смерті Онассіса у 1975 році картина Черчилля зберігалася у сімейному архіві. Широка аудиторія могла побачити її хіба що на кадрах з документального фільму 1964 року, присвяченого колишньому британському прем'єру.

Роботу продадуть на торгах аукціону Philipps, де буде представлено мистецтво 20 століття. Картину вирішили виставити на продаж після того, як Анджеліна Джолі продала роботу Черчилля з власної колекції за 11,6 мільйона.

Читайте також

У Львові реалізують арт-проєкт, щоб підтримати митців під час карантину

До України вперше привезли ескізи художника Василя Кандинського

Картину "Золота ніч" Івана Марчука продали за рекордну для художника суму

На початок