Подруга Мана Рея продасть 200 його робіт, серед них — одне з найбільш упізнаваних зображень сюрреалістичного руху

Подруга Мана Рея продасть 200 його робіт, серед них — одне з найбільш упізнаваних зображень сюрреалістичного руху

У Парижі продадуть 200 робіт художника і фотографа Ман Рея
Художник та фотограф Ман Рей зі зразками своїх робіт у студії в Парижі, 1956 рік. Getty Images/Slim Aarons/Hulton Archive

На аукціоні в Парижі продадуть 200 робіт художника Мана Рея, зокрема один із трьох екземплярів фотографії "Скрипка Енгра", що є серед найбільш впізнаваних зображень сюрреалістичного руху.

Про це повідомляє The Guardian.

Фотографія "Скрипка Енгра" — це чорно-білий знімок Кікі де Монпарнас із намальованими на її спині звуковими отворами у формі f, що представляють скрипку. Рей зробив її 1924 року. Цю роботу купили на аукціоні в Нью-Йорку за рекордні 12,4 млн доларів у 2022 році.

Подруга Ман Рея продасть 200 його робіт, серед них — одне з найбільш впізнаваних зображень сюрреалістичного руху
"Скрипка Енгра", Ман Рей. Christie's

У 1970 році зробили три копії з оригінального негативу. Одну світлину представлять на аукціоні Christie's в Парижі серед 200 інших робіт Рея.

Подруга Ман Рея продасть 200 його робіт, серед них — найбільш впізнаване зображення сюрреалістичного руху
Маріон Маєр та Ман Рей. Christie's

Колекцію робіт зібрала його близька подруга Маріон Маєр, яка є президенткою Міжнародної асоціації Мана Рея. Вона познайомилася з художником в Парижі 1960-х років і одразу стала частиною його найближчого оточення. "Його [Мана Рея] фотографії завжди мали великий попит, але його картини, предмети чи малюнки були обділені увагою. Ці роботи я справді любила і хотіла зберегти", — сказала вона.

Елоді Морель-Базен, голова європейського відділу фотографії в аукціонному домі Christie’s, зазначила, що на продаж виставлено "чудовий" діапазон робіт, який повністю представляє творчий доробок Мана Рея. Вона також зазначила, що світлина "Скрипка Енгра", оцінена в каталозі від 40 000 до 60 000 євро (1,6–2,5 млн грн), була створена під керівництвом Мана Рея.

Також на аукціоні будуть представлені фотопортрети Пабло Пікассо, Марселя Пруста (на смертному одрі), Джеймса Джойса, Кетрін Деньов — усіх їх фотографував Рей.

Що відомо про Мана Рея

Ман Рей народився у 1890 році в сім'ї єврейських емігрантів, отримав своє ім'я від батьків, які змінили прізвище, прагнучи уникнути антисемітських настроїв.

Відомий своїми фотографіями, Ман Рей починав як художник-живописець, часто відвідуючи виставки в галереї Альфреда Стігліца. Експериментуючи з авангардними течіями та ставши піонером аерографії, він представив першу виставку у 1915 році.

Художник активно сприяв розвитку дадаїзму в США, працюючи разом із Марселем Дюшаном та Франсісом Пікабіа над створенням техніки "готових предметів". Його роботи були менш провокаційними, але не менш загадковими.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок