Об'єктиви української компанії IronGlass використали для зйомок другої частини "Дюни"

Об'єктиви української компанії IronGlass використали для зйомок другої частини "Дюни"

Об'єктиви української компанії IronGlass використали для зйомок другої частини "Дюни"
. Фото: Kostiantyn Harkavyi/Facebook

Фільм "Дюна. Частина друга" знімали за допомогою об'єктивів українського виробництва IronGlass. Розробку корпусу та механіки почали у 2021 році, а перші прототипи виготовили у 2022-му — деякі члени команди працювали з окопів.

Про це розповів у соцмережах представник компанії Костянтин Гарькавий.

"Майже два роки очікування — і нарешті можна сказати, що у знімальному процесі активно брали участь об'єктиви виробництва IronGlass x VLFV Lens Rehousing — User Group", — написав він.

IronGlass займається оновленням старих оптичних лінз. Зокрема, вони розробляють для них нові корпуси та механіку.

Гарькавий додав, що це не вперше велике кіно створюють за допомогою цих лінз, але саме ця стрічка стала "справжнім полігоном".

"Я дуже радий, що ми встигли вчасно зробити передсерійні залізяки для Грейга Фрейзера, та він на повну використав їх на знімальному майданчику Duna. Тішить мене, що серед тисяч інших варіантів були обрані саме MKll від IronGlass", — зазначив він.

Сам Фрейзер зазначав, що шукав камери для динамічних зйомок, які були б менші та легші за, наприклад, об’єктиви Arri Alfa, які також використовували для роботи над стрічкою. Він також додав: "Лінзи допомогли створити текстуру. І добре пасували до того, що я хотів".

На думку Гарькавого, це показує, що навіть країна у стані війни може створити якісний продукт світового рівня.

об'єктиви українського виробництва
Лінзи, якими знімали "Дюну 2". Фото: Kostiantyn Harkavyi/Facebook

об'єктиви українського виробництва
Фото: Kostiantyn Harkavyi/Facebook

"Дюна: Частина друга" Дені Вільнева починається з того місця, де закінчився перший фільм "Дюна", і базується приблизно на другій половині науково-фантастичного роману Френка Герберта.

Для зйомок сиквелу актори повернулися до Будапешта, Абу-Дабі та Йорданії. Частину фільму також знімали в Італії, що стало новим місцем зйомок "Дюни".

Знімання фільму "Дюна: Частина друга" завершилися в грудні 2022 року.

За словами професіоналів з натурних зйомок, "головним викликом для «Дюни: Частина друга» була логістика", оскільки Вільнев не хотів знімати у тих же локаціях, що й першу частину, тому довелося їхати глибше в пустелю, ближче до саудівського кордону. Про це пише Variety.

В український прокат стрічка вийшла 29 лютого.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок