Німецький лейбл готується розірвати співпрацю з Роджером Вотерсом через його заяви про Ізраїль та Україну

Німецький лейбл готується розірвати співпрацю з Роджером Вотерсом через його заяви про Ізраїль та Україну

Німецький лейбл готується розірвати співпрацю з Роджером Вотерсом через його заяви про Ізраїль та Україну
. Фото: Getty Images

Компанія Bertelsmann Music Group (BMG), що займається музичними правами, більше не співпрацюватиме з Роджером Вотерсом, колишнім фронтменом гурту Pink Floyd, через його коментарі про Ізраїль, Україну і США.

Про це повідомляє Variety 30 січня.

Німецька компанія підписала угоду з музикантом у 2016 році й планувала випустити нову версію альбому Pink Floyd 1973 року Dark Side of the Moon, але новий генеральний директор Томас Коесфельд скасував домовленість після вступу на посаду.

Альбом зрештою вийшов на британському лейблі Cooking Vinyl.

Тепер джерела Variety повідомляють, що BMG готується до повного розриву співпраці з музикантом.

Сам Вотерс розповідав про проблеми з лейблом у листопаді 2023 року під час відеоінтерв'ю Глену Грінвальду. Він схарактеризував розрив із компанією як результат тиску з боку проізраїльських інтересів на материнську компанію BMG і придушення його політичних переконань.

Звинувачення Вотерса в антисемітизмі

Вотерса уже неодноразово звинувачували в антисемітизмі. У Держдепі США заявляли, що співак має "довгий досвід використання антисемітських образів для очорнення євреїв".

Сам Вотерс все заперечує й запевняє, що "вірить у права людини і відкрито говорить про геноцид палестинського народу".

У тому ж інтерв'ю журналісту Грінвальду Вотерс сказав, що несподіваний напад бойовиків ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня "був роздутий ізраїльтянами, які вигадують історії про відсікання голів немовлятам".

Вотерс та кремлівська пропаганда

У серпні 2022 року Вотерс назвав президента США Джо Байдена "воєнним злочинцем" і заявив, що він нібито "розпалює вогонь" в Україні.

"Чому Сполучені Штати не спонукають президента України Володимира Зеленського до переговорів, щоб закінчити цю жахливу, жахливу війну, яка вбиває українців і росіян?" — запитав музикант.

Уже у вересні музикант написав листа до першої леді України Олени Зеленської, у якому той закликав її натиснути на чоловіка, щоб "закінчити війну".

На це відреагували у Польщі, де Вотерс планував провести кілька концертів навесні 2023 року. 24 вересня концертний промоутер повідомив, що захід скасовано.

Позиція гурту Pink Floyd відрізняється від позиції колишнього фронтмена, який залишив колектив ще у 1985 році. Гурт рішуче засудив Росію та запровадив про неї власні санкції — видалив усі свої записи з цифрових платформ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок