Перейти до основного змісту
Найкращим фільмом кінофестивалю в Трієсті стала стрічка Марини Вроди "Степне"

Найкращим фільмом кінофестивалю в Трієсті стала стрічка Марини Вроди "Степне"

Найкращим фільмом кінофестивалю в Трієсті стала стрічка Марини Вроди "Степне"
. Фото: Trieste Film Festival/Facebook

Перший повнометражний фільм Марини Вроди "Степне" став найкращою стрічкою на 35-му кінофестивалі у Трієсті. Він також отримав приз глядацьких симпатій.

Про це йдеться на офіційній сторінці кінофестивалю.

"Приз Трієста отримує фільм режисерки-дебютантки, який особливо вразив нас своїм меланхолійним зображенням життя села, що зникає, болю та зниклих надій, поданих водночас із ніжністю та правдиво", – зазначено в мотиваційній частині рішення журі.

"Степне" — це історія кількох днів життя літнього чоловіка, який приїжджає в українське село Степне, щоб доглядати за своєю мамою при смерті.

"Момент прощання та зникнення дуже цікавить мене, оскільки я спостерігаю, як відходить частина минулого моєї країни та минулого моїх батьків. Зникома природа старих українських сіл, люди, які ще живуть там, але поза системою — все це несе в собі красу вмирання, що вражає", — пояснювала режисерка.

У 2023 році стрічка також отримала нагороду за найкращу режисерську роботу на Міжнародному кінофестивалі у Локарно (Швейцарія).

нагорода лоя степне
Кадр із фільму "Степне". Скриншот із трейлера до фільму "Степне" Марини Вроди

Інші нагороди фестивалю

У межах фестивалю на форумі копродукції WEMW 2024 також нагородили:

  • документальний проєкт "Блакитний светр із жовтою діркою" продюсерки Олени Саулич і режисерки Тетяни Ходаківської, що отримав EWA Network’s Award for Equality & Inclusion (приз за рівність та інклюзію);
  • проєкт "Татова колискова" режисерки Лесі Дяк, що у секції Last Stop Trieste отримав премію HBO Europe;
  • проєкт короткометражного фільму Unavailable Кирила Земляного, що виграв HAVC & MIDPOINT Development Award.

Міжнародний кінофестиваль у Трієсті – італійський кінофестиваль, присвячений кінематографу Центральної та Східної Європи. Його проводять із 1998 року з метою розвитку культурних обмінів.

Окрім офіційної конкурсної програми з 2010 року проводять форум When East Meets West, який залучає кінопрофесіоналів з усієї Європи

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня

Вибір редакції

На початок