Іспанський уряд вирішив "деколонізувати" державні музеї, але не всі з цим згодні

Іспанський уряд вирішив "деколонізувати" державні музеї, але не всі з цим згодні

Іспанський уряд вирішив "деколонізувати" державні музеї, але не всі з цим згодні
Музей Прадо. Фото: Facebook/Museo Nacional del Prado

Міністр культури Іспанії Ернест Уртасун планує "деколонізувати" 17 державних музеїв, тобто "подолати колоніальну рамку або таку, що заснована на гендерних чи етноцентричних звичках, які часто шкодять нашому сприйняттю спадщини, історії та художніх традицій".

Про це повідомляє EuroNews.

Ця ініціатива відображає загальну тенденцію, що спостерігається в державних музеях країн, які мають імперську історію. Установи намагаються показувати предмети мистецтва з урахуванням історичного контексту, щоб розповідь про скарби у музеях була точнішою.

Однак із заявою Уртасуна не всі погодилися. Йога засудила головна консервативна опозиційна Народна партія. Голова відділу культури партії Борха Семпер вимагав від уряду пояснити, "яким чином державні музеї схвалюють колоніальну культуру", заявивши, що цьому немає доказів. Уртасун наполягає, що такі дії мають на меті протистояти спробам цензурувати мистецтво.

"Захищаючи культуру та визнаючи її роль у формуванні суспільства з рівними можливостями, ми відстоюємо демократію, основні права та свободи, а також соціальний порядок", — заявив міністр культури Іспанії.

Одним із найбільших музеїв країни, який вже проводить деколонізаційну роботу з 2021 року, є Прадо. Там виставки вже залучали твори корінних народів Латинської Америки, які раніше культурні інституції країни ігнорували. Ця ініціатива є важливим кроком для держави, чия колоніальна історія охоплює одну з найбільших імперій в історії та завоювання і знищення цілих культур у Південній Америці.

Авторка: Яна Качковська

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок