Не "карлики", а "блазні": з картин у Музеї Прадо прибрали терміни, які дискримінують людей

Не "карлики", а "блазні": з картин у Музеї Прадо прибрали терміни, які дискримінують людей

Не "карлики", а "блазні": з картин у Музеї Прадо прибрали терміни, які дискримінують людей
Картини Дієго Веласкеса у Музеї Прадо. Зліва "Блазень з книжками", справа "Блазень Калабасас". Фото: Museo Nacional del Prado

У Музеї Прадо (Іспанія) переглянули 30 000 описів до картин, щоб вилучити дискримінаційну лексику — це такі терміни як "карлик", "карликовість", "деформований" і "девіантний". У закладі заявили, що ці слова більше не є прийнятними.

Про це повідомляє Telegraph.

Музей в Мадриді має велику кількість творів мистецтва із зображенням людей, які мають порушення зросту — більшість із них створені іспанським художником Дієго Веласкесом. Ці люди часто були членами королівських родин і виконували ролі придворних блазнів.

На своєму сайті музей пояснює: "Звичай розміщувати головну фігуру на портреті поряд з іншою істотою, яка була фізично або соціально нижчою, був поширеною практикою серед художників, які зображували постаті іспанського двору в XVI і XVII століттях".

Але тепер Прадо вирішив вилучити ці терміни. Там переглянули 30 000 описів творів мистецтва в онлайн-каталозі та написи, що супроводжують майже 2 000 картин, які виставлені в експозиції.

зміни у підписах до картин у музеї прадо
Картини Дієго Веласкеса (зліва направо): "Блазень із собакою", "Дитина Вальекаса" (портрет Франсіско Лескано), "Кузен-блазень" (портрет Себастьяна де Морра). Фото: Museo Nacional del Prado

Наприклад, на одній із картин Веласкеса (датованій 1638 роком), слово "карликовість" замінили на "ахондроплазію" — науковий термін для позначення вродженого генетичного захворювання, за якого порушуються процеси росту кісток і яке впливає на зріст людини.

Опис картини Веласкеса "Кузен-блазень" (портрет Себастьяна де Морра) змінено з "це один із портретів карликів Веласкеса" на "це один із портретів Веласкеса". На іншій картині слово "карлик" у назві замінили на "блазень".

Ця ініціатива з'явилася в той час, коли парламент Іспанії розглядає нове законодавство, яке замінює слово "інвалід" на словосполучення "люди з інвалідністю".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок