Перейти до основного змісту
Співзалежні стосунки та камерний трилер: про що буде українське кіно у найближчому майбутньому — про проєкти режисерок

Співзалежні стосунки та камерний трилер: про що буде українське кіно у найближчому майбутньому — про проєкти режисерок

Ексклюзивно
Співзалежні стосунки та камерний трилер: про що буде українське кіно у найближчому майбутньому — про проєкти режисерок
Ольга Черних, Валерія Сочивець та Жанна Озірна про свої художні фільми, над якими працюють. Колаж Ніка Назаренко/Суспільне Культура

Яке майбутнє українського кіно? Попри всі складнощі з фінансуванням, українські режисери та режисерки продовжують працювати над своїми проєктами. А також з'являються нові імена.

У цьому матеріалі Суспільне Культура читайте про три нові проєкти від українських кінематографісток, які зараз перебувають у розробці.

"Завіса"

Режисерка — Валерія Сочивець

Українській публіці Валерія Сочивець відома більше як продюсерка, аніж режисерка. Тільки цього місяця у прокат вийшла "Ля Палісада", над якою Сочивець працювала як продюсерка близько п'яти років. Окрім того, у її портфоліо — робота над такими фільмами як "Із зав'язаними очима", "Дім за склом" та низка інших повнометражних і короткометражних стрічок.

Однак тепер Сочивець працює над своїм режисерським повнометражним дебютом — ігровою стрічкою "Завіса".

За словами авторки, "Завіса" — це ніжна і дика історія про кохання, пристрасть та роздратованість. Сюжет розказує про скрипальку, яка живе в співзалежних стосунках зі своїм хлопцем — диригентом. Вона хоче розпочати сольну кар'єру і нове життя без нього, але він не хоче її відпускати, бо вона є найкращим інструментом для його оркестру.

"Я хочу дослідити тему тілесності, сексуальності і сприйняття себе в цій історії. Сподіваюсь, вона буде корисна жінкам, які живуть у співзалежних чи токсичних стосунках. Планую багато еротичних елементів у фільмі, я і раніше пробувала себе в цьому, і можна сказати що мій короткометражний фільм «Кров» був свого роду розминкою, тизером до цього повного метру", — поділилася Сочивець у коментарі Суспільне Культура.
Співзалежні стосунки та камерний трилер: про що знімають молоді українські режисерки
Фото: кадр із фільму "Кров" / Takflix

"Медовий місяць"

Режисерка — Жанна Озірна

У творчому доробку режисерки Жанни Озірної є немало визначних коротокметражних робіт, серед яких дві квір-історії "Котики" та "Зв'язок", coming-of-age драма "Дорослий" та історії "Зустріч" і "Благодать".

Ближче до 2022 року режисерка готувалася до зйомок свого дебютного повного метру "Нижній горизонт", але повномасштабна війна внесла свої корективи — проєкт отримав статус замороженого.

Наразі Жанна Озірна працює над новою ідеєю — стрічкою "Медовий місяць". Головні герої — Тарас (Роман Луцький) та Оля (Ірина Нірша), які проводять медовий місяць у своїй новій власній квартирі. Але омріяний медовий місяць перетворюється на справжній нічний кошмар, коли 24 лютого молодята прокидаються від вибухів за вікном. Пара не встигає виїхати та опиняється в окупації. Герої змушені переховуватися у власній квартирі від росіян, прикидаючись, що всередині нікого немає.

"Цей фільм — про дослідження стосунків у кризових ситуаціях. Це дослідження інтимності між людьми, їхньої довіри одне до одного, але також це дослідження психології кожного з героїв окремо. Головні герої — психотерапевт та мисткиня, і в кожного з них є внутрішні демони, які в цій ситуації проявляються, і герої намагаються їм дати раду", — розповідає Озірна у коментарі Суспільне Культура.

Почати зйомки команда планує в березні. Фільм вже отримав підтримку від Biennale College Cinema, а сама Жанна Озірна працювала над сценарієм у межах сценарних лабораторій Венеційського кінофестивалю, тож по завершенню зйомок команда фільму сподівається отримати прем'єру саме на цьому фестивалі.

Проєкт без назви

Режисерка — Ольга Черних

Над своєю наступною роботою вже працює і режисерка Ольга Черних, чия документальна стрічка "Фото на пам'ять" відкривала Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі (IDFA). Про свій новий проєкт Черних може сказати небагато, адже він тільки на старті.

"Зараз я перебуваю на ранній стадії розробки ідеї, накопичую матеріал, іноді трапляються дуже різні історії. Можливо, в майбутньому все об'єднається в одне кіно, як це було в мене із «Фото на пам'ять», а можливо, частина відсіється. Загалом хочу продовжити працювати з темою пам'яті та ідентичності, зробити кіно про спогади, які нас формують і які нас руйнують", — каже Черних Суспільне Культура.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок