LEGO судиться зі стрийською компанією-продавцем через іграшки

LEGO судиться зі стрийською компанією-продавцем через іграшки

конструктор LEGO
Дорослі та діти грають із конструктором LEGO. Фото: AP Photo

Данська компанія з вироблення іграшок LEGO позивається до ТОВ "Компанія Генезіс" зі Стрия Львівської області через іграшки, які порушують авторське право — копіюють дизайн із набору LEGO Friends.

Про це йдеться в судовій ухвалі від 4 січня.

Ця справа розпочалася ще 31 липня 2023 року. LEGO заявило про порушення прав інтелектуальної власності та попросило вилучити та знищити 11 064 одиниць пластикових конструкторів.

За матеріалами справи, ТОВ "Компанія Генезіс" замовило іграшкові набори в торговельної марки Alle Blox. У квітні 2023 року з повідомлення Львівської митниці представник компанії LEGO дізнався про ввезення цих іграшок до України. Тоді він звернувся до Господарського суду Львівської області з проханням зупинити митне оформлення конструкторів Alle Blox, адже, за його словами, вони порушують авторські права.

Експерти кажуть, що в цих конструкторах, які продає ТОВ "Компанія Генезіс", скопійовано дві фігурки дизайну LEGO. Одна з них — лялька Стефані з набору LEGO Friends, який ще у 2012 році вийшов у продаж.

Судове засідання відбудеться 11 січня в режимі відеоконференції. У судовому спорі бере участь Львівська митниця як третя сторона. Адже саме через митницю пройшов товар, який тепер хочуть вилучити.

Про LEGO

LEGO (данською leg godt означає "грай добре") — серії конструкторів. Набори LEGO випускає група компаній The Lego Group, заснована 1932 року в Данії. На початку існування підприємство займалося випуском дерев'яних іграшок. У 1949 році LEGO почала виготовляти пластикові деталі-"цеглинки", за якими зараз є дуже впізнаваною у світі.

Серія LEGO Friends призначена для дітей від 6 років. Як ідеться на сайті компанії, завдяки цим іграшковим наборам діти зможуть напрацьовувати навички міжособистісного спілкування й навчатися контролю емоцій. У комплектах є ляльки, фігурки тварин, транспорту, місця як-от ринки та пляжі.

LEGO останніми роками формує у своїх іграшках політики безбар'єрності та виготовляє іграшки для різних категорій населення. Наприклад, у 2020 році націлилися на людей, що мають стресову роботу. Серед нових комплектів компанії були кафе Central Perk від комедійного серіалу "Друзі" і вінтажний "бетмобіль" 1989 року.

У 2021 році компанія створила райдужний набір Everyone Is Awesome на підтримку ЛГБТ-спільноти.

Пізніше компанія відмовилася від маркування іграшок як "для дівчаток" і "для хлопчиків", щоб не підтримувати гендерні стереотипи.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок