Китай міг тиснути на тайванський рок-гурт напередодні виборів — Reuters

Китай міг тиснути на тайванський рок-гурт напередодні виборів — Reuters

Китай міг тиснути на тайванський рок-гурт напередодні виборів — Reuters
. Фото: Mayday/Facebook

Національна адміністрація радіо і телебачення Китаю, ймовірно, просила тайванський гурт Mayday висловлювати прокитайські коментарі напередодні виборів у Тайвані.

Про це 28 грудня повідомили у Reuters із посиланням на власні джерела.

Китайські чиновники нібито звернулися до гурту з проханням публічно висловити підтримку заявам Пекіна про те, що Тайвань є частиною Китаю.

Учасники гурту не погодилися надати невизначену "політичну послугу" — додало тайванське джерело, яке побажало залишитися анонімним.

Менеджмент гурту, а також китайське відомство не відповіли на прохання видання про коментар.

Разом з тим Reuters заявляє, що нібито після того, як гурт відмовився робити пропекінські коментарі, китайська влада пригрозила штрафом за ліпсинк — практику, яка заборонена в Китаї.

Після публікації Reuters про Mayday Демократична прогресивна партія Тайваню розкритикувала Китай, заявивши, що це знову продемонструвало, як Пекін намагається вплинути на голосування.

Водночас управління Китаю в справах Тайваню заявило, що звинувачення у тому, що уряд тиснув на Mayday, є "фейковими новинами" і що Демократична прогресивна партія поширює чутки.

Тиск на тайванських знаменитостей

Тайванські чиновники уже неодноразово попереджали, що Пекін випробовує нові методи, щоб втрутитися у вибори й змусити виборців голосувати за прокитайських кандидатів. Раніше Китай уже тиснув на тайванських знаменитостей і компанії, змушуючи їх називати Тайвань частиною Китаю, що викликає гнів уряду Тайваню і багатьох його жителів.

Наприклад, за день до президентських виборів у 2016 році тайванська співачка Цзуї з південнокорейського гурту TWICE була змушена публічно перепросити за те, що тримала тайванський прапор, що викликало гнів у Тайвані.

Хто такі Mayday

Mayday — тайванський гурт із п'яти учасників, який випустив свій перший альбом у 1999 році.

Гурт, яких називають "Бітлз китайськомовного світу", за свою кар'єру здобув багато нагород, серед іншого — Golden Melody Award for Best Band, яку вручало Міністерство культури Тайваню у 2001, 2004, 2009 і 2012 роках.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок