Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" оголосив переможців щорічного Конкурсу "Найкращий книжковий дизайн". Цьогоріч переможець у номінації "Текстова книга" також став і гранд-призером.
Про це 5 грудня повідомила пресслужба фестивалю.
- Гран-прі (та номінація "Текстова книга") — Володимир та Марія Гавриш, автори концепції, дизайну обкладинки та ілюстрацій книги Курта Воннеґута "Сирени Титана", та видавництво "Вавилонська бібліотека".
- "Утилітарна книга" — "Російський колоніалізм" Максима Еріставі від ist publishing.
- "Мистецька книга" — "NIKIFOR / НИКИФОР" Мирослави Мудрак від Видавництва "РОДОВІД" та Українського Музею у Нью-Йорку.
- "Експеримент" — Єлизавета Берестова із самвидавом When War Is Coming Home.
- "Візуальний сторителінг" — "Блекаут. Хроніки нашого життя під час війни Росії проти України", Аня Іваненко, Женя Полосіна. Художнє оформлення — студія "Сері/граф" від видавництва Yakaboo publising.
Фіналістів конкурсу можна побачити тут.




Володар гран-прі отримає головний приз — знакову статуетку. Фіналісти та переможці представлять Україну в міжнародному конкурсі "Найкрасивіші книги світу", яке організовує німецький фонд Buchkunst. Також книжки-переможці експонуватимуть на книжкових ярмарках у Лейпцигу і Франкфурті.
Журі конкурсу:
- творча майстерня "Аґрафка" (Романа Романишин, Андрій Лесів);
- Саша Биченко;
- Надя Кельм;
- Гліб Капоріков;
- Анна Іваненко;
- Флоріан Ламм (Німеччина);
- Пшемек Дембовський (Польща).
"Ми віримо в те, що цей конкурс, його сталість та традиції сприяють розвиткові українського книжкового дизайну, підсвічують стан справ, тренди та напрями розвитку, які важливо фіксувати та проговорювати в професійних дискусіях", — зазначила директорка фестивалю "Книжковий Арсенал" Юлія Козловець.
Конкурс проводить Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" у співпраці з Goethe-Institut в Україні. Він відбувається за фінансової підтримки Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]