"Вшануймо їх": екоактивіст провів акцію в галереї США, щоби привернути увагу Байдена

"Вшануймо їх": екоактивіст провів акцію в галереї США, щоби привернути увагу Байдена

екоактивісти, США, вшануймо їх, клімат, кліматична криза, Вашингтон, галерея мистецтв
Екоактивіст біля експоната в Національній галереї мистецтв, Вашингтон, 14 листопада 2023 року. Фото: Declare Emergency/Facebook

У Національній галереї мистецтв у Вашингтоні 14 листопада екоактивіст зробив напис червоною фарбою біля експоната. Цим чоловік закликав президента США Джо Байдена оголосити надзвичайну кліматичну ситуацію.

Про це повідомило видання The Washington Post.

Як повідомила WP комунікаційниця галереї Анабет Ґатрі, чоловік написав "Вшануймо їх" ("Honor them") біля скульптури "Меморіал 54-му полку Шоу"Скульптура присвячена полковнику Роберту Ґоулду Шоу та 54-му Массачусетському полку, одному з перших афроамериканських полків, що були завербовані на Півночі (1900) авторства Авґуста Сен-Ґоденса. Цей експонат — частина виставки, що присвячена Громадянській війні США.

Представниця галерею додала, що чоловіка затримали, жоден мистецький твір не постраждав, а працівники одразу ж узялися відчищати стіну.

Чоловіка звати Джор Ґрін, він з громадської організації за захист клімату Declare Emergency.

Екоактивісти написали пресреліз щодо акції в галереї.

Вони пояснили позицію Ґріна та всієї організації: "Я пишу слова «Вшануймо їх», щоб сказати дві речі. По-перше, 54-й Массачусетський добровольчий піхотний полк був першим полком темношкірих, якому дозволили сформуватися на Півночі для участі в Громадянській війні. Вони боролися і багато з них загинули, щоб покласти край рабству. Ми повинні вшанувати їх, пам'ятаючи про них і про те, що вони зробили. А по-друге, ми повинні вшановувати їх, продовжуючи їхню справу. Тому я кажу: «Джо Байден повинен оголосити надзвичайну кліматичну ситуацію» на їхню честь, тому що більшість людей, які страждають від надзвичайної кліматичної ситуації зараз і страждатимуть у майбутньому, — це люди, схожі на солдатів 54-го Массачусетського полку".

Заклики до Байдена оголосити надзвичайний стан повторюються і на офіційному сайті громадської організації.

Declare Emergency порівняли Громадянську війну та теперішні проблеми клімату, пов'язані з надмірним забрудненням вуглецем, через що страждатиме глобальний Південь, а ще малозабезпечені верстви населення. Також активісти запевняють, що якщо нічого не робити, відбудеться обвал продовольчих ринків, зросте кількість мігрантів і смертей від хвороб, що виникнуть через зміни клімату.

Протестувальники називають свої акції суто ненасильницькою громадянською непокорою.

Акції екоактивістів у місцях культури

Це не перший випадок, коли протестувальники атакують пам'ятки та твори мистецтва, щоб привернути увагу до проблем із кліматом.

6 листопада активісти руху Just Stop Oil розбили захисне скло картини Дієґо Веласкеса "Венера із дзеркалом" у в Національній галереї Лондона. Так вони протестують проти планів британського уряду видати нові ліцензії на розробку родовищ нафти.

17 вересня представники руху "Останнє покоління" в Берліні облили фарбою Бранденбурзькі ворота, пошкодивши всі шість стовпів пам'ятки. Вони вимагали, щоб Німеччина повністю відмовилася від викопного палива (бензин, вугілля, газ) до 2030 року.

У жовтні 2022-го активістки залили томатним супом картину Ван Гога "Соняшники", висловивши свій протест проти видання ліцензій на нафту і газ. У тому ж місяці активісти руху Letzte Generation у Німеччині облили пюре картину Клода Моне "Стіжки сіна". Вони заявили, що привертали увагу до прогнозованої кліматичної кризи.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок