У Лондоні екоактивістки облили супом картину Ван Гога за $39,7 млн

У Лондоні екоактивістки облили супом картину Ван Гога за $39,7 млн

У Лондоні екоактивістки облили супом картину Ван Гога за $39,7 млн
Фото: Just Stop Oil

Екоактивістки були заарештовані та звинувачені у кримінальному злочині за те, що кинули суп у картину Вінсента Ван Гога "Соняшники" в Національній галереї в Лондоні. Про це 15 жовтня повідомило DW.

Активістки руху Just Stop Oil, які вимагають від уряду Великої Британії зупинити нові нафтогазові проєкти, облили супом Heinz картину Ван Гога "Соняшники" (1888).

На відео можна побачити, як дві жінки у футболках Just Stop Oil приклеюють по одній руці до стіни під картиною, яка захищена склом. Одна з активісток руху за зміну клімату, 21-річна Фібі Пламмер, тоді вигукнула: "Що дорожче? Мистецтво чи життя? Вас більше турбує захист картини? Чи захист нашої планети і людей?".

"У цій галереї демонструється людська творчість та геніальність, але наша спадщина руйнується через бездіяльність нашого Уряду у боротьбі з кліматичною кризою та зростанням вартості життя", – написали в твітері руху.

В Австралії екоактивісти "приклеїли" себе до картини Пабло Пікассо

У Національній галереї заявили, що є "незначні пошкодження" рами картини, але робота "неушкоджена" і зараз знову виставлена в експозиції.

Прокурорка Ола Ойедепо повідомила, що пара не завдала шкоди олійній картині завдяки скляному захисному футляру. Але, за її словами, було завдано шкоди рамі.

Екоактивістки, з'явившись до Вестмінстерського магістратського суду, не визнали себе винними. Пані олланд і пані Пламмер виступили перед судом лише для того, щоб підтвердити свої імена, дати народження, адреси та зачитати свої заперечення проти звинувачень у заподіянні кримінальної шкоди на суму менше 5,000 фунтів стерлінгів.

Окружний суддя Тан Іркам звільнив пару під заставу за умови, що вони не будуть відвідувати галереї чи музеї та не матимуть фарби чи клейких речовин у громадських місцях.

Суд над ними призначили на 13 грудня в магістратському суді Лондона.

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок