Розбили захисне скло картини Веласкеса: екоактивісти протестують проти ліцензій на розробку родовищ нафти

Розбили захисне скло картини Веласкеса: екоактивісти протестують проти ліцензій на розробку родовищ нафти

Розбили захисне скло картини Веласкеса: екоактивісти протестують проти ліцензій на розробку родовищ нафти
Скриншот із відео активістів

Активісти руху Just Stop Oil розбили захисне скло картини Дієго Веласкеса "Венера із дзеркалом" у в Національній галереї Лондона. Так вони протестують проти планів британського уряду видати нові ліцензії на розробку родовищ нафти.

Відповідне відео та заяву вони опублікували на сторінці руху в соціальних мережах 6 листопада.

"Настав час справ, а не слів. Настав час просто зупинити нафту", — заявила протестувальниця на відео.

Її колега додав: "Політика нас підводить. Політика підвела жінок у 1914 році. Якщо через нові ліцензії на нафту та газ загинуть мільйони, ... якщо ми любимо історію, якщо ми любимо мистецтво і наші сім’ї, ми повинні просто зупинити нафту".

Прессекретар Національної галереї заявив, що активісти вдарили картину аварійно-рятувальними молотками. Він додав, що працівники викликали поліцію, яка заарештувала двох осіб. А картину зняли з експозиції, щоб її могли оглянути реставратори.

Новий закон, що дозволяє видавати нові нафтогазові ліцензії щороку, буде представлено у вівторок у королівській промові.

Картину, також відому як "Венера із дзеркалом", Дієго Веласкес написав між 1647 та 1651 роками. Її також раніше порізала суфражистка Мері Річардсон у березні 1914 року.

Це не перша подібна акція руху Just Stop Oil. У жовтні 2022-го активістки залили томатним супом картину Ван Гога "Соняшники", висловивши свій протест проти видачі ліцензій на нафту і газ. У тому ж місяці активісти руху Letzte Generation у Німеччині облили пюре картину Клода Моне "Стіжки сіна". Вони заявили, що привертали увагу до прогнозованої кліматичної кризи.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок