Гранж і реп: у британських школах хочуть додати сучасні жанри музики до навчальних посібників

Гранж і реп: у британських школах хочуть додати сучасні жанри музики до навчальних посібників

Гранж і реп: у британських школах хочуть додати сучасні жанри музики до навчальних посібників
Фото: off1cial_nirvana/Instagram

Навчальні посібники з історії, мови та музики для вчителів у Великій Британії змінять. Там з'являться теми, присвячені гранжу та репу, більш різноманітний вибір творів для читання, а навчальна програма з історії міститиме розділи, присвячені "інтерпретації Британської імперії".

Про це 12 жовтня повідомило видання The Guardian.

Організація, яка надає вчителям безкоштовні уроки та ресурси для учнів Oak National Academy, зараз працює над зміною навчальних програм у Великій Британії. Зокрема, готуючи ресурси з попмузики, там вирішили детально розглянути деякі стилі, наприклад попмузику 80-х і диско, гранж 90-х і сучасний реп.

"Гранж був не лише дуже популярним у 90-х роках, він був впливовим як у соціальному, так і в музичному плані", — додала речниця організації, зазначивши, що вплив гурту Nirvana та їхнього вокаліста Курта Кобейна відчувають навіть зараз.

У навчальних програмах буде детальне вивчення західної класичної традиції та музики інших культур, а також музики з відеоігор, що дозволить вчителям і школам обирати репертуар, який вони хочуть вивчати на уроках.

Нові ресурси з англійської мови для середніх шкіл також охоплюватимуть більш різноманітний вибір творів. Серед іншого пропонують вивчати роман Андреа Леві "Маленький острів" та творчість британської драматургині ямайського походження Вінсом Піннок разом із більш традиційними творами Чосера і Шекспіра. На думку організації, це забезпечить відображення розмаїття сучасного життя в навчальних програмах з англійської мови.

З історії вчителі матимуть доступ до ресурсів, присвячених суперечливим темам щодо деколонізації та сприйняття Британської імперії, на кшталт "Імперський занепад", "Імперська тривога та святкування імперії", а також вшанування пам'яті та оскарження імперії.

Метт Гуд, виконавчий директор Oak National, сказав: "Ми обрали теми, які в сукупності дають учням глибоке розуміння світу і дозволяють їм брати участь як освіченим громадянам у сучасному суспільстві".

Але деякі керівники шкіл налаштовані більш критично.

Зокрема, генеральний секретар Асоціації лідерів шкіл і коледжів Джефф Бартон заявив, що "ще не все ясно" щодо корисності Oak: "Насправді, багато шкіл і фондів розробили власні навчальні програми, які відповідають їхньому контексту, і важко зрозуміти, куди саме вписується Oak".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок