Тиждень моди в Парижі (Paris Fashion Week) тривав із 25 вересня по 3 жовтня — саме тоді, коли у Франції спостерігається вищий, ніж зазвичай, рівень зараження клопами. А тепер гості з усього світу роз'їжджаються й можуть завести комах у свої країни.
Про це пишуть CNN та The New York Times.
Парижани повідомляють, що бачать клопів у метро, у кінотеатрах та навіть в аеропорту імені Шарля де Голля.
Національний інститут вивчення клопів та боротьби з ними (INELP) повідомив, що рівень зараження клопами у Франції гірший, ніж у попередні роки, але відновити контроль можна.
"Протягом 2–3 років у Франції зростає кількість клопів, пік активності яких зазвичай припадає на літо. Цьогоріч ми перевершили всі попередні роки", – сказала президентка Інституту INELP Марі Ефруа. Водночас вона називає реакцію містян певною "параноєю".
Уряд Франції пообіцяв вжити заходів, щоб "заспокоїти та захистити громадськість". Зокрема, стежитимуть за громадським транспортом, оброблятимуть його.
Виступаючи на французькому телеканалі LCI, заступник мера Парижа Емманюель Грегуар назвав це явище масовим:
"Ви повинні розуміти, що насправді ніхто не застрахований. Очевидно, є фактори ризику, але насправді ви можете зловити клопів будь-де і принести їх додому", — сказав він.
А втім, Грегуар застерігає Париж від "істерії" через клопів, зазначаючи, що "клопи існували раніше, і вони існуватимуть надалі".
"У великих містах клопи просто є. Це факт", — погоджується Закарі ДеВріс, доцент кафедри міської ентомології з Університету Кентуккі.
Клопів помітили й під час Тижня моди в Парижі. "Один із моїх друзів-редакторів сьогодні побачив клопів в одному елітному ресторані", — написала Майра Перальта, редакторка моди та краси видання EnVi Media.
Крім того, повідомлення про нашестя клопів з'являються перед великою спортивною подією, яку прийматиме Париж у 2024 році, — це літні Олімпійські ігри 2024.
Позбутися клопів дуже складно, тому що вони дуже швидко розмножуються. Закарі ДеВріс говорить, що обробка може коштувати понад 5 тисяч доларів, залежно від місця розташування. "Будь-хто може їх підхопити, — каже науковець, — але не кожен може їх позбутися".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]