Гітарист гурту Queen Браян Мей взяв участь у космічній місії NASA

Гітарист гурту Queen Браян Мей взяв участь у космічній місії NASA

Гітарист гурту Queen Браян Мей взяв участь у космічній місії NASA
Браян Мей. Getty Images

Музикант гурту Queen та астрофізик Браян Мей став частиною команди NASA зі збору зразків астероїдів OSIRIS-REx.

Про це повідомляє CNN.

Космічний апарат OSIRIS-REx зібрав зразки з астероїда Бенну, якому понад 4,5 мільярда років, і повернувся на Землю у штат Юта. Браян Мей зіграв вирішальну роль у поверненні на Землю першого в історії зразка астероїда. Він створив стереоскопічні знімки, за допомогою яких керівник місії Данте Лоретта визначив безпечне місце для посадки космічного апарату й збору зразка.

"Привіт, працівники NASA, фанати космосу, шанувальники астероїдів. Це Браян Мей з гурту Queen, як ви, напевно, знаєте, але я також надзвичайно пишаюся тим, що є членом команди OSIRIS-REx", — поділився 76-річний музикант в етері телеканалу NASA TV 24 вересня.

Окрім цього, Мей перепросив за те, що не зміг бути з командою в цей визначний момент через репетиції перед туром Queen.

"Щасливого дня повернення зразка і вітаю всіх, хто так неймовірно важко працює над цією місією, особливо мого дорогого друга Данте. Благослови вас усіх Господь", — додав він.

Після висадки капсули зі зразком в штаті Юта, OSIRIS-REx продовжить свою подорож для вивчення іншого астероїда, на ім'я Апофіс, як повідомляє космічне агентство.

OSIRIS-REx, що розшифровується як "походження, спектральна інтерпретація, ідентифікація ресурсів, безпека, дослідник реголіту", стартував у 2016 році й вийшов на орбіту Бенну у 2018-му. Космічний апарат зібрав зразок у 2020 році, а в травні 2021 року вирушив у тривалу зворотну подорож на Землю. Загалом місія подолала 3,86 мільярда миль до Бенну і назад.

Що відомо про Браяна Мея

Браян Мей — британський рок-музикант, співак, астрофізик, фотограф. Командор Ордену Британської імперії. Найбільш відомий як гітарист рок-гурту Queen. 2001 року його ввели до Зали слави рок-н-ролу як одного із членів цього гурту. Крім того, 2018 року, він як учасник Queen отримав премію "Греммі" за досягнення протягом життя, яка відзначає "найвидатніші записи в історії музики". Його доробок пісень для легендарного гурту: We Will Rock You, Tie Your Mother Down, I Want It All, Fat Bottomed Girls, Flash, Hammer to Fall, Save Me, Who Wants to Live Forever і The Show Must Go On.

У червні 2020 року видання Total Guitar визнало Браяна найвеличнішим рок-гітаристом усіх часів.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок