"Щоб голос України прозвучав": Курков пояснив, чому погодився на розмову з Гессен

"Щоб голос України прозвучав": Курков пояснив, чому погодився на розмову з Гессен

Ексклюзивно
"Щоб голос України прозвучав": Курков пояснив, чому погодився на розмову з Гессен
. Андрій Курков. Фото: УНІАН

Український письменник Андрій Курков вважає, що Україна не має позбавляти себе голосу та дозволяти, аби про неї говорили без участі українців. Саме з таких причин він погодився виступити на одній сцені з російсько-американськими письменникамиМаша Гессен — небінарна особа, яка надає перевагу займеннику "вони" Машою Гессен.

Про це він повідомив у коментарі Суспільне Культура журналістці Асі Клітній.

"Я думаю, що є ще кілька фестивалів, на які нас найближчий час не запросять через нашу позицію. І це буде означати, що там будуть говорити про Україну без участі українців. Я вирішив брати участь у розмові з Машою Гессен не тому, що вона американська громадянка та пише англійською, а в Америці та Канаді вважається американським письменником. А для того, щоб голос України прозвучав на одній з головних сцен Торонто. Це головна подія авторського фестивалю у Канаді. Передувати буде виступ Маргарет Етвуд, яка відкриватиме цю подію. Саме завдяки тому, що ми там будемо виступати вдвох, там буде чути голос Америки, і голос Америки російського походження, і голос України. Кожен має право на свій голос, на свою думку. У кожного свій шлях, щоб допомагати всьому, щоб відбулася перемога України".

Курков нагадує, що на початку вересня у Берліні відбувався один з найвідоміших фестивалів у світі — Берлінський міжнародний літературний фестиваль, і на нього не запросили жодного українського письменника. Щоб уникнути ситуації, коли українські відмовляться та будуть позбавлені голосу, він вирішив погодитися на пропозицію від PEN Canada.

Раніше Курков пояснював, що Маша Гессен допомагає Україні та донатить гроші.

Зазначимо, тема зустрічі, яку організовує канадський PEN та канадське радіо IDEAS від CBC, сформульована так: "Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні". У розмові також братиме участь канадська письменниця Маргарет Етвуд, а модеруватиме ведуча CBC Radio IDEAS Нахла Аєд, яка, зокрема, 10 років висвітлювала конфлікти на Близькому Сході й писала про анексію Криму Росією.

Нагадаємо, позицію Куркова розкритикували українські письменники. Зокрема Артем Чех нагадав про відмову виступати з Машою Гессен на одній сцені. Тоді Маша Гессен звинуватила письменників з України у шантажі.

"Андрій Курков не міг не знати про цей скандал. Знав, звісно. І навряд чи забув. Але це не заважає йому зараз сісти за один стіл з Гессен. Напевно він розповідатиме багато правильних і банальних речей про Україну. Напевно навіть це принесе якусь користь. Але все це трохи смердітиме російським контекстом і болотною муттю. (...) Просто відтепер все, що говоритиме Андрій Юрійович з міжнародних майданчиків, видаватиметься мені нечесним і неправильним", — висловив свою думку Артем Чех.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок